Starostlivosť o pokožku bábätiek so sklonom k atopii

Starostlivosť o pokožku bábätiek so sklonom k atopii

Detský ekzém postihuje mnoho dojčiat. Atopický ekzém sa väčšinou objavuje pred prvým rokom veku dieťaťa. Pokožka dieťaťa je suchá a má sklony k atopii: upokojte svrbenie a vyživujte pokožku dermatologickou starostlivosťou s výťažkom z ovsa Rhealba® z ekologického poľnohospodárstva.

9 výsledkov

Ďalšie informácie o pokožke so sklonom k atopii u dojčiat a detí
Ďalšie informácie o pokožke so sklonom k atopii u dojčiat a detí

Aký krém zvoliť na starostlivosť o ekzém u svojho dieťaťa?

V prípade atopickej pokožky je zásadné používať vhodné prípravky starostlivosti so sklonom k atopii. V prípadedetského ekzému emolienčný krém proti svrbeniu skutočne pomáha oddialiť najhoršie fázy vzplanutia a podráždenia a zároveň zmierniť začervenanie a svrbenie. Emolienčné prípravky pôsobia proti suchosti pokožky tým, že intenzívne hydratujú a vyživujú suchú pokožku so sklonom k atopii. Posilňujú kožnú bariéru a odďaľujú fázy vzplanutia spojené s ekzémom. Aby sme starostlivosť prispôsobili rôznym typom suchosti atopickej pokožky a čo najlepšie uspokojili rôznorodé potreby krehkej pokožky, ponúkame niekoľko textúr emolienčnej starostlivosti: mlieko, krém, balzam alebo sprej. Pre suchú pokožku so sklonom k atopii u detí, je jemná textúra krému úplne ideálna. Na jarné a letné obdobie je vhodná ľahká, tekutá textúra, napríklad mlieko alebo sprej. V prípade veľmi suchej pokožky, najmä v zimnom období je najvhodnejšou emolienčnou starostlivosťou vysoko výživný balzam.
Ak má dieťa atopický ekzém a zároveň trpí alergiou, bude pre neho vhodné použitie sterilného prípravku bez konzervačných látok.
Pre optimálnu účinnosť sa dôrazne odporúča používať kombináciu prípravkov emolienčnej hygieny a starostlivosti. Emolienčný prípravok starostlivosti používajte každý deň, a to aspoň raz denne. Nanášajte ho na pokožku vopred umytú vhodným emolienčným prípravkom hygieny.

Čo robiť v prípade atopickej dermatitídy u dieťaťa?

Začervenané škvrny, suchosť pokožky, svrbenie, atopický ekzém alebo atopická dermatitída u dieťaťa sú stavy, ktoré ovplyvňujú život dieťaťa i celej rodiny. Na zvládnutie atopického ekzému je vhodné kombinovať medikamentóznu liečbu predpísanú dermatológom, napríklad krém na detský ekzém na báze kortikosteroidov s emolienčnými prípravkami pre atopickú pokožku, ktoré upokoja svrbenie, pomôžu oddialiť fázy vzplanutia a zároveň zmenšiť začervenané škvrny a podráždenie.

V prípade detí so suchou pokožkou a atopickým ekzémom je preto nevyhnutné zaradiť do každodennej starostlivosti vhodný prípravok hygieny: emolienčný sprchový prípravok, ako je zvláčňujúci umývací olej alebo umývací gél proti škriabaniu, a tiež krém proti ekzému, presnejšie povedané emolienčný krém, ktorý šetrne vyživuje suchú pokožku.

V prípade svrbivého záchvatu spôsobeného tvorbou lézií nastriekajte na pokožku chladivý a upokojujúci sprej, ktorý dieťaťu uľaví a pomôže mu odolať škriabaniu.

Zoznámte sa s názormi našich odborníkov, aby ste lepšie porozumeli atopickej dermatitíde vášho dieťaťa.

Ak vás zaujímajú naše výrobky pre starostlivosť o pokožku detí so sklonom k atopii, zoznámte sa aj s týmito prípravkami:

Náš rad EXOMEGA CONTROL pre suchú pokožku so sklonom k atopii

Naša starostlivosť proti svrbeniu pre dojčatá a deti

späť na začiatok