Prípravky pre starostlivosť o pokožku dojčiat a detí so sklonom k atopii

Prípravky pre starostlivosť o pokožku dojčiat a detí so sklonom k atopii

Detský ekzém postihuje mnoho dojčiat. Vo väčšine prípadov sa atopický ekzém objavuje pred 1. rokom života. Pokožka vášho dieťaťa je suchá a náchylná na atopiu: upokojte pocity svrbenia a vyživujte pokožku pomocou dermatologických produktov s ovsom Rhealba® z ekologického poľnohospodárstva.

10 výsledkov "Prípravky pre starostlivosť o pokožku dojčiat a detí so sklonom k atopii"

Ďalšie informácie o koži dojčiat a detí so sklonom k atopii
Ďalšie informácie o koži dojčiat a detí so sklonom k atopii

Ktorý krém je najlepší na detský ekzém?

Ak je koža dieťaťa náchylná k atopickému ekzému, použitie krému na ošetrenie atopickej pokožky je pre dieťa zásadné. V prípade detského ekzému pomôže zvláčňujúci krém proti škrabaniu znížiť frekvenciu vzplanutí ekzému a zároveň zmierniť začervenanie a svrbenie. Emolienčné prípravky pomáhajú suchú pokožku so sklonom k atopickému ekzému hydratovať a intenzívne vyživiť. Posilňuje sa kožná bariéra a znižuje sa frekvencia vzplanutia ekzému. Na prispôsobenie rôznym typom suchosti atopickej kože a pre čo najlepšie uspokojenie jej potrieb je k dispozícii niekoľko textúr zvláčňujúcich prípravkov na starostlivosť o pokožku: krém, mlieko, balzam alebo sprej. Pre suchú detskú pokožku so sklonom k atopii je jemná a bohatá textúra krému ideálna. Na jarné a letné obdobie je vhodná ľahká, tekutá textúra, napríklad mlieko alebo sprej. Pre veľmi suchú pleť, najmä v zime, je najvhodnejším zvláčňujúcim prípravkom ultra výživný balzam. Pokiaľ vaše dieťa trpí atopickým ekzémom a zároveň alergiou, bude pre neho vhodné použitie sterilného prípravku bez konzervačných látok. Vo všetkých prípadoch dôrazne odporúčame pre optimálnu účinnosť prípravok aspoň raz denne aplikovať na pleť, ktorá bola umytá špeciálne vyvinutým prípravkom hygieny určeným pre pokožku so sklonom k atopii.

Liečba atopickej dermatitídy u detí

Červené škvrny, suchosť, svrbenie: atopický ekzém alebo atopická dermatitída u dojčiat je ochorenie, ktoré ovplyvňuje život dieťaťa i celej rodiny. Pri liečbe atopického ekzému je vhodné kombinovať medikamentóznu liečbu predpísanú dermatológom, napríklad krém na detský ekzém na báze kortikosteroidov, so zvláčňujúcimi prípravkami prispôsobenými atopickej pokožke, ktoré upokojujú svrbenie a pomáhajú zmierniť vzplanutie a červené škvrny.

U detí, ktoré majú suchú pokožku s atopickým ekzémom, je preto nevyhnutné používať vhodný prípravok hygieny ako súčasť každodennej starostlivosti: napr.: zvláčňujúci umývací sprchový gél proti škrabaniu, alebo vyživujúci a zvláčňujúci sprchový olej. Nasleduje použitie emolienčného krému, ktorý jemne vyživuje ich suchú pokožku.

V prípade vzplanutia svrbenia spojeného s výskytom ekzému nastriekajte na pokožku osviežujúci, ultra upokojujúci sprej, ktorý vaše dieťa upokojí a pôsobí proti nutkaniu škriabať sa.

Prečítajte si vysvetlenie našich odborníkov, aby ste lepšie porozumeli atopickej dermatitíde svojho dieťaťa.

Ak vás zaujímajú naše produkty pre starostlivosť o pokožku so sklonom k atopickému ekzému u detí, pozrite si tiež: Naše výrobky proti škrabaniu pre dojčatá a deti
 

späť na začiatok