AD_MODELS_WOMAN-CREAM-EYE-CONTOUR_2021
Obsah

Ako sa starať o suchú pleť?

Máte pocit, že je vaša pleť na tvári suchá? Cítite, že pnie? Odlupuje sa niekedy? Máte na nej malé šmuhy alebo škvrny? A máte z nej nepríjemný pocit? Neunáhlite sa s tvrdením, že máte suchú pleť. V skutočnosti existuje mnoho typov suchosti, z ktorých každý má svoje vlastné príčiny, príznaky, postihuje určité partie... a odlišne sa podľa nich vyberá aj pleťová starostlivosť. Je vaša pleť vysušená alebo len dehydrovaná? Použitie správnych slov na opis suchosti vašej pleti vám umožní zistiť, akú starostlivosť zvoliť, či hydratačný alebo vyživujúci krém, a akú pravidelnú starostlivosť si osvojiť. Potrebujete správnu radu? Naši odborníci vám pomôžu.

Tvár: čo je to suchá pleť?

Okrem špecifických stavov (atopia, ekzém atď.) je suchá pleť taká, ktorá má nedostatok vody a/alebo lipidov: v oboch prípadoch je koža oslabená, horšie plní svoju ochrannú funkciu a je citlivejšia na vonkajšie vplyvy. Ak teda pleti na tvári chýba voda, hovoríme o pleti dehydrovanej. Ak jej však chýba tuk (t.j. lipidy), ide o pleť suchú. Nemáte však dôvod na obavy! Akonáhle zistíme príčinu vysušenia, môžeme pomocou správnych ošetrujúcich prípravkov (a správnych návykov) pleti pomôcť v boji proti suchosti a s obnovením jej rovnováhy. Čo je kľúčové? Vyživujte alebo hydratujte suchú pleť podľa jej potrieb a dodržujte konkrétne postupy.

Čo robiť, keď máte
suchú pleť?

Vaša pokožka je napnutá, svrbí a niekedy sa olupuje (tzv. šupinatenie): to všetko sú príznaky suchosti. Môže to byť spôsobené povahou vašej pokožky a faktory vonkajšieho prostredia to môžu ďalej zhoršovať. Na zmiernenie týchto nepríjemných príznakov je dôležité pochopiť mechanizmy, ktoré spôsobujú túto suchosť, a používať krém na tvár prispôsobený suchej pleti. Tu vám o tom všetko povieme.

Suchá pleť? Používajte vyživujúce krémy a prípravky

 

AD_MODELS_WOMAN-LOOK-LEFT_2021 696x696

Čo ak je vaša pokožka
len dehydrovaná?

Dehydratovaná pleť je pleť trpiaca nedostatkom vody: je mdlá, hrubá, mejkap sa zle nanáša, a dokonca zvýrazňuje drobné vrásky, ktoré sú známkou tejto dehydratácie. Na rozdiel od suchej pleti, ktorá je trvalým stavom, je dehydratácia dočasná a môže postihnúť všetky typy pleti. Môže to byť spôsobené používaním nevhodnej kozmetiky, únavou, nadmerným opaľovaním, zimným obdobím... Ak chcete pochopiť, prečo je vaša pleť dehydrovaná a aké prípravky na starostlivosť o suchú pleť zvoliť, riaďte sa našimi radami.

Dehydrovaná pleť? Používajte hydratačné krémy a prípravky

AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021 696x696
späť na začiatok