AD_MODELS_WOMAN-CREAM-EYE-CONTOUR_2021
Obsah

Ako sa starať o suchú pleť?

Máte pocit, že je vaša pleť na tvári suchá? Cítite, že pnie? Odlupuje sa niekedy? Máte na nej malé šmuhy alebo škvrny? A cítite sa nepríjemne? Neunáhlite sa s tvrdením, že máte suchú pleť. V skutočnosti existuje mnoho typov suchosti, z ktorých každý má svoje vlastné príčiny, príznaky, lokalizované oblasti... a kozmetické reakcie. Je vaša pleť vysušená alebo len dehydrovaná? Správne vyjadrenie suchosti pleti vám umožní určiť, aké ošetrenie – hydratačný alebo výživný krém – a akú starostlivosť zvoliť. Potrebujete správnu radu? Naši odborníci vám pomôžu.

Tvár: čo je suchá pleť?

Okrem špecifických stavov (atopia, ekzém atď.) je suchá pleť tá, ktorá má nedostatok vody a/alebo lipidov: v oboch prípadoch je koža oslabená, menej schopná plniť svoju ochrannú funkciu a citlivejšia na vonkajšie vplyvy. Ak teda pleti tváre chýba voda, hovoríme o dehydrovanej pleti. Ak jej však chýba tuk (t.j. lipidy), ide o suchú pleť. Nemáte však dôvod na obavy! Keď zistíme príčinu suchosti, môžeme použiť správne produkty starostlivosti o pleť (a správne návyky), ktoré pomôžu bojovať proti suchosti a obnoviť rovnováhu pleti. Kľúč? Suchú pleť vyživujte alebo hydratujte podľa jej potrieb a dodržiavajte špecifické postupy.

Čo robiť, keď máte
suchú pleť?

Vaša pokožka je napnutá, svrbí a niekedy sa olupuje (tzv. šupinatenie): to všetko sú príznaky suchosti. Môže to byť spôsobené povahou vašej pokožky a faktory vonkajšieho prostredia to môžu ďalej zhoršovať. Na zmiernenie týchto nepríjemných príznakov je dôležité pochopiť mechanizmy, ktoré spôsobujú túto suchosť, a používať krém na tvár prispôsobený suchej pleti. Tu vám o tom povieme všetko.

Suchá pleť? Používajte vyživujúce krémy a prípravky

 

AD_MODELS_WOMAN-LOOK-LEFT_2021 696x696

Čo ak je vaša pokožka
len dehydrovaná?

Dehydrovaná pleť je pleť, ktorá trpí nedostatkom vody: je matná, drsná, ťažko sa na ňu nanáša mejkap a dokonca zvýrazňuje jemné vrásky, ktoré sú znakom tejto dehydratácie. Na rozdiel od suchej pleti, ktorá je trvalým stavom, je dehydratácia dočasná a môže postihnúť všetky typy pleti. Môže to byť spôsobené používaním nevhodnej kozmetiky, únavou, nadmerným opaľovaním, zimným obdobím... Ak chcete pochopiť, prečo je vaša pleť dehydrovaná a aké produkty pre starostlivosť o suchú pleť si vybrať, riaďte sa našimi radami.

Dehydrovaná pleť? Používajte hydratačné krémy a prípravky

AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021 696x696
späť na začiatok