AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021
Obsah

Hydratačná starostlivosť o tvár: pre koho je určená?

Smäd je nepríjemný pocit, a keď má naše telo nedostatok vody, necíti sa dobre. To isté platí aj pre pokožku! Pri nedostatku vody sa smädná pleť stáva mdlou, stráca pružnosť, tvoria sa jemné vrásky atď. Skrátka jej musíte „dať napiť“, aj keď máte zmiešanú alebo mastnú pleť, pretože dehydratácia postihuje všetky typy pleti. Dehydratáciu pleti môže spôsobovať niekoľko faktorov: vonkajšie vplyvy, ako sú sezónne zmeny počasia alebo znečistenia, ale aj stres, nedostatok spánku alebo nevyvážená strava. Niekedy môže byť príčinou nedostatku vody nevhodná starostlivosť o pleť alebo používanie príliš agresívnych prípravkov. Dobrou správou je, že vo všetkých prípadoch je možné tento problém ľahko napraviť použitím správnych hydratačných prípravkov, ktoré pleti dodajú potrebnú vodu, aby sa opäť vypla a bola jemná na dotyk. Chcete zistiť, ako predchádzať dehydratácii pleti? Chcete poznať všetky naše tipy na starostlivosť o smädnú pleť? Ak áno, kliknite sem!

Čo je dehydrovaná pleť?

Prehľad základných informácií:

 • Vidíte to, čo aj sami cítite: dehydrovaná pleť stráca žiarivosť a komfort; môže sa dokonca lúpať. Na dotyk je drsná. A časom stráca pružnosť a elasticitu. Pocitovo je napätá a ľahko sa podráždi.
 • Čo sa deje: Koža je zo 70 % tvorená vodou, ktorá sa neustále šíri z dermy (hlboká vrstva kože) do epidermy (to, čo vidíte na povrchu). Za normálnych okolností v pokožke fungujú fyziologické mechanizmy, ktoré ju udržujú dobre hydratovanú: v dermis a epidermis sa zachytáva voda, ktorá sa trvalo zadržiava, a tým zaisťuje dobrú hydratáciu pokožky. Prebytočná voda sa odparí. Toto odparovanie je regulované hydrolipidickým filmom (tvoreným tukmi a vodou) na povrchu, ktorý pomáha pokožku chrániť. Pri dehydrovanej pleti je zadržiavanie vody problémom. Hydrolipidický film prestáva fungovať a pokožka sa vysušuje.

„Vždy som hovorila, že mám suchú pleť, pretože som si myslela, že sa tento výraz vzťahuje na akúkoľvek pleť. Lenže moja pleť je dehydrovaná. To sa však dá zmeniť. Vďaka zmene prípravkov starostlivosti o pleť (teraz volím hydratačné krémy), sa mojej pleti navrátil komfort a hebkosť.“

Sára, 48 rokov.
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

POZNÁMKY ODBORNÍKA

Dehydrovanú pleť môže mať niekedy každý. Nie je to patologický stav. Návrat k normálnemu stavu je možné rýchlo dosiahnuť dobrou vnútornou hydratáciou (pitím dostatočného množstva vody) a vonkajšou hydratáciou (používaním hydratačného krému).

Dr. Marco Ambonati, dermatológ

robiť

 • Objavte hydratačnú starostlivosť o pleť, ktorá jej dodá vodu. A používajte prípravky, ktoré vodu v pleti „zadržiavajú“: to je úloha prípravkov starostlivosti o pleť bohatých na hydratačné látky. Pri každodennej aplikácii hydratujú pokožku, zabraňujú strate vody a posilňujú jej ochranu.
 • Pite veľa čistej vody (1,5 až 2 litre denne) a vyberajte si ovocie a zeleninu bohaté na vodu, ako sú uhorky, šalát, paradajky, cukety, broskyne, ananás, jahody, melón a pomaranče.
  Potraviny bohaté na vitamín E tiež pomáhajú udržovať pokožku hydratovanú, najmä na povrchu. Nájdete ho v rastlinných olejoch, ako je olivový alebo repkový olej, v špenáte, v orieškoch, ako sú mandle, arašidy a lieskové oriešky, a v avokáde.

Čomu sa vyhnúť

 • Chráňte sa pred slnkom, aj keď nie je vidieť: každý deň nezabudnite chrániť tvár a krk pred UV žiarením opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom SPF50+.

Zavedenie účinnej starostlivosti o pleť znamená výber správnych prípravkov a osvojenie si správnych návykov a starostlivosti, ktoré vašej pleti pomôžu každý deň! Na upokojenie a hydratáciu pleti si vyberte postup, ktorá zahŕňa jemné čistenie a špecifické ošetrenie. Naši odborníci vám poradia.

Ako správne čistiť dehydrovanú pleť?

 • Či už používate mejkap alebo nie, čistenie pleti je prvým krokom v pravidelnej starostlivosti o pleť, ktorý vám pomôže upokojiť pleť a zachovať jej rovnováhu.
   
 • Pre lepší komfort pleti použite ráno a večer čistiace odličovacie mlieko (najmä v zime), ktoré nanesiete končekmi prstov. Čas ušetríte použitím micelárnej vody s čistiacim a hydratačným účinkom.

Kedy používať hydratačné krémy?

 • Ráno naneste na pleť ľahký hydratačný krém, ktorý zároveň poslúži ako báza pod mejkap. Ide o najdôležitejší krok, ktorý umožní pokožke účinne plniť jej funkciu ochrannej bariéry. Pre účinnú hydratáciu odporúčame použiť krém aj večer: aplikácia dvakrát denne obnoví pružnosť, jemnosť a žiarivosť pleti rýchlejšie a dlhodobejšie.

Správne prípravky na starostlivosť o pleť

Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

BIOLOGY

Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

Upokojuje - Chráni - Hydratuje

  AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zistite viac

Ďalšie informácie o suchej pokožke

späť na začiatok