AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021
Obsah

Hydratačná starostlivosť o tvár: pre koho je určená?

Smäd je nepríjemný pocit, a keď má naše telo nedostatok vody, necíti sa dobre. To isté platí aj pre pokožku! Pri nedostatku vody sa smädná pleť stáva matnou, stráca pružnosť, tvoria sa jemné vrásky atď. Skrátka, musíte jej dať napiť, aj keď máte zmiešanú alebo mastnú pleť, pretože dehydratácia postihuje všetky typy pleti. Dehydratáciu pleti môže spôsobiť niekoľko faktorov: vonkajšie vplyvy, ako sú sezónne zmeny alebo znečistenie, ale aj stres, nedostatok spánku alebo nevyvážená strava. Niekedy môže byť príčinou nedostatku vody nevhodná starostlivosť o pleť alebo používanie príliš agresívnych produktov. Dobrou správou je, že vo všetkých prípadoch možno tento problém ľahko napraviť použitím správnych hydratačných prípravkov, ktoré dodajú pleti potrebnú vodu, aby sa opäť vyplnila. Chcete zistiť, ako predchádzať dehydratácii pleti? Chcete poznať všetky naše tipy pre starostlivosť o smädnú pleť? Ak áno, kliknite sem!

Čo je dehydrovaná pleť?

Prehľad základných informácií:

 • To, čo vidíte, aj cítite: dehydrovaná pleť stráca žiarivosť a komfort, dokonca sa môže aj olupovať. Na dotyk je drsná. Časom stráca pružnosť a elasticitu. Je napätá a ľahko sa podráždi.
 • Čo sa deje: Koža je zo 70 % tvorená vodou, ktorá sa neustále šíri z dermy (hlboká vrstva kože) do epidermy (to, čo vidíte na povrchu). Za normálnych okolností fungujú v pokožke fyziologické mechanizmy, ktoré ju udržiavajú dobre hydratovanú: dermis a epidermis zachytávajú vodu, ktorá sa v nich trvalo udržiava, čím sa zabezpečuje dobrá hydratácia pokožky. Prebytočná voda sa odparí. Toto odparovanie je regulované hydrolipidickým filmom (zloženým z tukov a vody) na povrchu, ktorý pomáha chrániť pokožku. Zadržiavanie vody je pri dehydrovanej pleti problémom. Hydrolipidický film prestáva fungovať a pokožka sa vysušuje.

„Vždy som hovorila, že mám suchú pleť, pretože som si myslela, že sa tento výraz vzťahuje na akúkoľvek pleť. Lenže moja pleť je dehydrovaná. To sa však dá zmeniť. Zmena produktov starostlivosti o pleť na „hydratačné” vrátila mojej pleti pohodlie a jemnosť.”

Sára, 48 rokov.
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

POZNÁMKY ODBORNÍKA

Každý môže mať niekedy dehydrovanú pleť. Nie je to patologický stav. Návrat k normálu možno rýchlo dosiahnuť dobrou vnútornou hydratáciou (pitím dostatočného množstva vody) a vonkajšou hydratáciou (používaním hydratačného krému).

Dr. Marco Ambonati, dermatológ

robiť

 • Objavte hydratačnú starostlivosť o pleť, ktorá jej dodá vodu, a používajte prípravky, ktoré „zadržiavajú“ vodu v pleti: to je úloha produktov starostlivosti o pleť bohatých na hydratačné látky. Pri každodennej aplikácii hydratujú pokožku, zabraňujú strate vody a posilňujú jej ochranu.
 • Pite veľa vody (1,5 až 2 litre denne) a vyberajte si ovocie a zeleninu bohaté na vodu, ako sú uhorky, šalát, paradajky, cuketa, broskyne, ananás, jahody, melón a pomaranče.
  Potraviny bohaté na vitamín E tiež pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú, najmä na povrchu. Nájdete ho v rastlinných olejoch, ako je olivový alebo repkový olej, v špenáte, v orechoch, ako sú mandle, arašidy a lieskové oriešky, a v avokáde.

Čomu sa vyhnúť

 • Chráňte sa pred slnkom, aj keď ho nevidíte: nezabudnite si každý deň chrániť tvár a krk pred UV žiarením opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom SPF50+.

Účinná starostlivosť o pleť znamená výber správnych produktov a osvojenie si správnych návykov a gest, ktoré pomôžu vašej pleti každý deň! Na upokojenie a hydratáciu pleti si vyberte postup, ktorá zahŕňa jemné čistenie a špecifické ošetrenie. Naši odborníci vám poradia.

Ako správne čistiť dehydrovanú pleť?

 • Či už používate mejkap alebo nie, čistenie pleti je prvým krokom kozmetickej rutiny, ktorá vám pomôže znovu objaviť upokojený vzhľad pleti a udržať jej rovnováhu.
   
 • Pre lepší komfort pleti používajte ráno a večer (najmä v zime) čistiace odličovacie mlieko, ktoré nanášajte končekmi prstov alebo vatovým tampónom. Ušetrite čas použitím micelárnej vody 2 v 1 s čistiacim a hydratačným účinkom.

Kedy by ste mali používať hydratačné krémy?

 • Ráno naneste na pleť ľahký hydratačný krém, ktorý slúži aj ako podklad pod mejkap. Ide o najdôležitejší krok, ktorý umožňuje pokožke účinne plniť jej bariérovú funkciu. Pre účinnú hydratáciu odporúčame krém používať aj večer: aplikácia dvakrát denne obnoví pružnosť, jemnosť a žiarivosť pleti rýchlejšie a dlhšie.

Správne produkty pre starostlivosť o pleť

Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

BIOLOGY Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

Upokojuje - Chráni - Hydratuje

  AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zistite viac

Ďalšie informácie o suchej pokožke

späť na začiatok