Produkty pre starostlivosť o pokožku so sklonom k atopii

Produkty pre starostlivosť o pokožku so sklonom k atopii

Vaša pokožka je suchá a náchylná k atopickému ekzému: upokojte pocity svrbenia a vyživujte svoju pokožku pomocou dermatologických produktov s ovsom Rhealba® z ekologického poľnohospodárstva.

9 výsledkov "Produkty pre starostlivosť o pokožku so sklonom k atopii"

Zistite viac o starostlivosti o pokožku so sklonom k atopii
Zistite viac o starostlivosti o pokožku so sklonom k atopii

Ako rozpoznať atopickú kožu?

Atopická dermatitída, známa aj ako ekzém, je zápal kože spojený s poruchou kožnej bariéry. Stav kolíše medzi fázami vzplanutia a remisie. Počas vzplanutia je atopická koža suchá, alebo dokonca veľmi suchá, a objavujú sa červené škvrny a pľuzgiere, ktoré môžu prechádzať do chrasty. Počas týchto fáz vzplanutia pociťuje osoba postihnutá atopiou veľké kožné problémy, ako je svrbenie, pnutie alebo brnenie.

Atopická dermatitída môže postihnúť tvár aj telo. Na tvári sa škvrny objavujú predovšetkým na lícach, čele, očných viečkach a krku. Na tele sa lézie tvoria v záhyboch lakťov a kolien a tiež na trupe. 
Vo fáze remisie sú príznaky zápalu neviditeľné, ale krehká koža zostáva suchá.

Ako sa starať o atopickú pokožku?

 

Okrem liečby odporúčanej dermatológom používajte počas fáz zhoršenia atopického ekzému vhodný hygienický prípravok, ktorý pokožku jemne čistí, upokojuje a chráni. Potom do čistej a jemne osušenej pokožky pomaly vmasírujte vhodný emolienčný prípravok (krém, mlieko, balzam), ktorý suchú pokožku hydratuje a zároveň posilňuje jej kožnú bariéru. 
V prípade svrbenia odolajte nutkaniu poškriabať sa. Škrabaním pokožky sa nepríjemné prejavy ešte zhoršujú. Zoznámte sa s našimi tipmi proti škriabaniu.


Je dôležité, aby ste liečbu neprerušili, akonáhle zápal ustúpi, pretože aj napriek zmierneniu príznakov zostáva koža so sklonom k atopii krehká. Aby sa znížila frekvencia vzplanutí, je nutné používať špeciálne vyvinuté ošetrujúce prípravky, ako vo fáze vzplanutia, tak i vo fáze remisie. Všetky naše tipy na starostlivosť o pokožku so sklonom k atopii.

Ak vás zaujímajú naše produkty pre starostlivosť o atopickú pleť, objavte tiež:

Náš rad produktov Exomega pre pokožku so sklonom k atopii
Naše produkty starostlivosti o telo proti škrabaniu

späť na začiatok