Starostlivosť o pleť so sklonom k atopii

Starostlivosť o pleť so sklonom k atopii

Vaša pokožka je suchá a so sklonom k atopii: upokojte svrbenie a vyživujte pokožku dermatologickou starostlivosťou s výťažkom z ovsa Rhealba® z ekologického poľnohospodárstva.

8 výsledkov

Ďalšie informácie o starostlivosti o atopickú pokožku
Ďalšie informácie o starostlivosti o atopickú pokožku

Ako rozpoznať atopickú pokožku?

Atopická dermatitída, známa aj ako ekzém, je zápal pokožky súvisiaci s poruchou kožnej bariéry. Dochádza u nej k striedaniu fáz pokoja s fázami vzplanutia, kedy dochádza k zhoršeniu príznakov. Vo fáze vzplanutia je pokožka so sklonom k atopii suchá, až veľmi suchá, objavujú sa na nej začervenané škvrny a tvoria sa pľuzgieriky, ktoré sa môžu vyvinúť do chrasty. Počas fáz vzplanutia dochádza k veľmi nepríjemným kožným prejavom v podobe svrbenia, pnutia alebo brnenia pokožky.

Atopická dermatitída môže postihnúť tvár aj telo. Na tvári sa plaky, ložiská prejavov atopickej dermatitídy objavujú predovšetkým na lícach, čele, očných viečkach a na krku. Na tele sa lézie tvoria obvykle v lakťových a kolenných jamkách a v oblasti trupu. 
Vo fáze remisie nie sú príznaky zápalu vidieť, ale krehká koža zostáva aj naďalej suchá.

Ako sa starať o atopickú pokožku?

 

Okrem liečby odporúčanej dermatológom používajte počas fáz zhoršenia atopického ekzému vhodný hygienický prípravok, ktorý pokožku jemne čistí, upokojuje a chráni. Potom do čistej a jemne osušenej pokožky pomaly vmasírujte vhodný emolienčný prípravok (krém, mlieko, balzam), ktorý suchú pokožku hydratuje a zároveň posilňuje jej kožnú bariéru. 
V prípade svrbenia odolajte nutkaniu poškriabať sa. Škrabaním pokožky sa nepríjemné prejavy ešte zhoršujú. Zoznámte sa s našimi tipmi proti škriabaniu.

Je absolútne nevhodné ukončiť liečbu, akonáhle zápal prestane byť vidieť, pretože aj napriek vymiznutiu príznakov zostáva atopická koža krehká. Aby ste znížili početnosť fáz vzplanutia, je nutné do každodenného života zaradiť vhodnú starostlivosť o pokožku. Hygiena a starostlivosť by sa mala stať rutinou aplikovanou ako počas fáz vzplanutia, tak vo fázach pokoja – remisie. Všetky naše tipy na starostlivosť o pokožku so sklonom k atopii.

Ak vás zaujímajú naše prípravky starostlivosti o pleť so sklonom k atopii, mohlo by sa vám tiež páčiť:

Náš rad Exomega pre starostlivosť o suchú pokožku so sklonom k atopii Naše
prípravky starostlivosti o pokožku tela proti svrbeniu

späť na začiatok