PFDC_CONSCIOUS-CARE_notre-demarche-conscious-care-desktop

Uvedomelá starostlivosť

Náš prístup k Uvedomelej starostlivosti

Výberom značky A-DERMA sa pripájate k hnutiu za Uvedomelú starostlivosť.

Značky spoločnosti Pierre Fabre, vrátane A-DERMA, si uvedomujú, že náš citlivý prístup voči ostatným a voči životnému prostrediu môže byť zdrojom veľkého pokroku, a preto spoločne pracujú na vytvorení tzv. Uvedomelej starostlivosti*: aktívne pracujú na vytvorení kozmetiky budúcnosti, ktorá sa správa uvedomelo s rešpektom k celému ekosystému. To sa premieta do humanistického a angažovaného hnutia v prospech životného prostredia, vedeckého pokroku a lepšieho života.
Výberom našich výrobkov sa  zapájate do hnutia a podporujete veľké množstvo sociálnych a environmentálnych projektov, ktoré pomáhajú zlepšovať svet okolo nás. 
* prospešná a zodpovedná starostlivosť 
 
 

100 %

našich nových produktov sa vyrába ekologicky

97 %

našich výrobkov sa vyrába vo Francúzsku

89 %

našich aktívnych látok pochádza z BIO rastlín alebo rastlín bez fytosanitárneho ošetrenia

100 %

našich obalov bude do roku 2025 vyrobených z recyklovateľných, biologických alebo kompostovateľných recyklovaných materiálov

Interné zdroje spoločnosti Pierre Fabre

Zachovanie prirodzenej rovnováhy

Značky skupiny Pierre Fabre už 60 rokov spájajú svoje vedecké skúsenosti a znalosti prírody, aby vytvorili dermokozmetiku, ktorej záleží na účinnosti a bezpečnosti svojich výrobkov rovnako ako na vašom zdraví. 
Naše ambície? Vyvíjať také prípravky, ktoré rešpektujú prirodzenú rovnováhu vašej pokožky a vlasov a ktoré majú bezpečné a účinné zloženie.

 

Zameranie na to, čo je užitočné a podstatné

Vyberáme len tie zložky, ktoré vaša pokožka alebo vlasy potrebujú, a to v správnych dávkach. 
Na základe zásady „len to, čo je nevyhnutné“ sú naše výrobky Uvedomelej starostlivosti navrhnuté a vyvinuté bez nežiaducich látok

 

Životné prostredie a udržateľná spotreba na prvom mieste

Od roku 2019 je 100 % našich novovyvinutých produktov navrhnutých ekologicky. Do roku 2023 bude aj 50 % celého nášho portfólia. 

Zníženie dopadu obalov na životné prostredie prispeje k boju proti globálnemu otepľovaniu. Preto do roku 2025 bude 100 % našich obalov vyrobených z recyklovateľných, biologických alebo kompostovateľných materiálov
10 % nášho portfólia výrobkov bude k dispozícii vo formáte pre opakované použitie (ekologické náhradné náplne).

  • <span class="ezstring-field">AD_WEBSITE_BIOLOGY_LAIT-AR-RICHE_COCOON_LIFESTYLE_2021 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">AD_FB-IG_APPPLICATION_DERMALIBOUR-_REPAIRING-CICA-CREAM_POST-2021 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">AD_FB-IG_EXOMEGA_EMOLIENT-CREAM_BLURRED-BACKGROUND-WOMEN-CHILDREN_POST_2021_LIFESTYLE 368x449</span>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_un-souci-transparence_DESKTOP

Trvalá snaha o transparentnosť

Do roku 2022 budú všetky naše prípravky hodnotené podľa indexu Green Impact Index, ktorý navrhla spoločnosť Green Mission Pierre Fabre. Ten zhŕňa dopad kozmetického výrobku na životné prostredie a spoločnosť v kategóriách A, B, C alebo D. Aby naše prípravky mohli byť zaradené do programu UVedomelá starostlivosť, musia získať skóre A alebo B. 
Cieľom indexu Green Impact je byť spoľahlivý, transparentný a užitočný, pomáhať pri vývoji produktov, ktoré sú šetrnejšie k planéte, a umožniť každému vybrať si len to najlepšie. 

20 hodnotiacich kritérií

Kritériá zahŕňajú biologickú rozložiteľnosť a prírodný pôvod zloženia, uhlíkovú stopu, spotrebu vody, ekologické poľnohospodárstvo, oficiálnu certifikáciu, záväzky v oblasti CSR a ďalšie.

GMPF_GREEN-IMPACT-INDEX_A 1980x650
PFDC_CONSCIOUS-CARE_ENGAGE_Innovation-verte_Desktop

Záväzok k väčšiemu obsahu prírodných zložiek a k „zeleným“ inováciám

Spoločne sa každý deň snažíme dosiahnuť vyšší obsah prírodných zložiek v našich prípravkoch. Dnes už 89 % našich účinných látok pochádza z BIO rastlín alebo rastlín bez fytosanitárneho ošetrenia. Do roku 2025 budú všetky naše nové prípravky (okrem prípravkov na ochranu proti slnečnému žiareniu) obsahovať viac ako 90 % prírodných zložiek, pričom v súčasnosti ich je v niektorých kategóriách až 85 %.

PFDC_CONSCIOUS-CARE_une-volonte_production-locale-sourcing-durable_Desktop

Záväzok k miestnej výrobe a udržateľnému zásobovaniu

97 % našich výrobkov sa vyrába vo Francúzsku, preto uprednostňujeme krátke dodávateľské reťazce, ako napríklad v prípade krému Dermalibour+ CICA, ktorého ovsený extrakt Rhealba® sa preváža menej ako 50 km do miesta výroby krému.

Podporujeme aj združenie Bio Sud-Ouest France Commerce Equitable, ktoré podporuje miestnu produkciu, ekologické poľnohospodárstvo, krátke dodávateľské reťazce a podporu a poradenstvo pre poľnohospodárov pri ekologickom pestovaní produktov.

Vždy nám záleží na kvalite života našich pacientov.

Každý deň sa snažíme zlepšovať starostlivosť a kvalitu života našich pacientov. Na každodennej báze spolupracujeme s 30 pacientskymi organizáciami po celom svete na nových produktoch, službách alebo digitálnych aplikáciách v oblasti onkológie alebo dermatológie.

...ako aj kolektívne dobro a prístup k starostlivosti pre všetkých

Mottom Laboratórií Pierre Fabre je, že vždy, keď sa staráme čo i len o jedného človeka, prispievame k tomu, aby bol svet lepší.
 

  • <p>Ilustr&aacute;cia:&nbsp;BEAX</p>
    Ilustrácia: BEAX
  • <p>Ilustr&aacute;cia:&nbsp;BEAX</p>
  • <p>Ilustr&aacute;cia:&nbsp;BEAX</p>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_BRAND_DESKTOP
späť na začiatok