AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_MP-DP_PLANTULE-GOUTTELETTE_2021

Odborné znalosti rastlín: Ovos Rhealba®

V spoločnosti A-DERMA vďačíme za všetko ovsu. Písmeno A v našom názve pochádza z francúzskeho výrazu avoine = ovos, rovnako ako výnimočná účinnosť našich výrobkov.
 

Z 26 000 druhov ovsa sme vybrali vzácny a čistý ovos Rhealba® pre jeho jedinečné dermatologické vlastnosti. Sme jediní, kto ho používa. Ovos Rhealba®, ktorý sa pestuje v ekologickom poľnohospodárstve v krátkom dodávateľskom reťazci v juhozápadnom Francúzsku, je obsiahnutý vo všetkých našich výrobkoch a napomáha všetkým našim snahám o upokojenie, vrátenie rovnováhy a obnovenie krehkej pokožky.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-ANCIENNE-ETAGERE_2021

História ovsa

Medzi krehkou pokožkou a ovsom sa odvíja krásny príbeh

Na začiatku bol obyčajný ovos, „Avena sativa“, obilnina z čeľade lipnicovitých. Jeho používanie siaha až do staroveku, kedy sa konzumoval ako potravina alebo krmivo a vo forme liečivých čajov na upokojenie zápalov. Prvé dermokozmetické prípravky začali používať Rimania, a to v podobe upokojujúcich kúpeľov pre ľudí s kožnými problémami. V stredoveku sa predpisoval na podráždenú pokožku ako upokojujúci obklad.

Odvtedy sa jeho vlastnosti stále študujú a v 17. storočí bol pre svoje uznávané a doložené účinky na upokojenie pokožky zaradený do francúzskeho liekopisu.

Zrodenie hviezdnej účinnej látky

Avena Sativa“, dermatologický ovos, inšpiroval názov značky A-DERMA a v roku 1982 dal vzniknúť prvému výrobku značky, upokojujúcej dermatologickej umývacej kocke.

Po 16 rokoch nepretržitého výskumu Avena sativa bol vybraný jeden z jeho 300 druhov ako najlepší pomocník pokožky pre svoju jemnosť a bohatstvo účinných látok: odroda Rhea, čistý biely ovos, ktorý A-DERMA nazýva Rhealba®. Tento ovos sa stal jedinečnou a exkluzívnou účinnou látkou, ktorá je dodnes charakteristickým znakom značky.
Tým však výskum nekončí. Na popud pána Pierra FABRA začali výskumníci skúmať nové účinné látky, tentoraz nie v zrne, ale vo veľmi mladých výhonkoch ovsa Rhealba®, plných života, v plnom raste, tzv. VÝHONKOV.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-GRAINS-MAIN_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMP-SHOOT-TRADILANDES_2021 1440x500

Vlastnosti výhonkov ovsa Rhealba® Prírodná dermatológia

Výhonky ovsa Rhealba® sa ukázali byť neoceniteľným rastlinným a dermatologickým pokladom.
V priebehu výskumu boli odhalené účinné molekuly s úplne unikátnymi dermatologickými vlastnosťami. Rastlinný extrakt z výhonkov ovsa Rhealba® je bohatý na saponíny, ktoré obnovujú rovnováhu pokožky, a flavonoidy, ktoré majú upokojujúce účinky. Je obsiahnutý vo všetkých našich prípravkoch a dodáva im všetku účinnosť v starostlivosti o krehkú pokožku.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMP-VUE-PRES_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-EXTRACTION-JUS-PLANTULE_2021

Prirodzene účinný
Úplne bezpečný

Vďaka inovatívnemu a patentovanému systému extrakcie (patent pred patentovým schválením) 
dokázala spoločnosť A-DERMA vyvinúť extrakt zo sadeníc (mladých výhonkov) plných týchto účinných molekúl a bez obsahu bielkovín, aby sa zabránilo riziku alergie pri aplikácii na pokožku, najmä u osôb vysoko citlivých na obilniny. 

Fázy zberu
Sadenice ovsa Rhealba® 

Medzi 10. a 12. týždňom života sú výhonky ovsa Rhealba® plné najvyššej dávky účinných molekúl pre pokožku, a to obnovujúcich a upokojujúcich saponínov a flavonoidov.
Je nutné ich zbierať práve v tomto období na zachytenie maximálnej koncentrácie vzácnych účinných látok, aby prípravky A-DERMA boli čo najúčinnejšie, pretože neskôr sa táto koncentrácia znižuje.
Aby mali poľnohospodári istotu, že zbierajú presne v okamihu, keď je koncentrácia účinných molekúl najvyššia, môžu merať ich množstvo priamo na listoch vďaka špeciálnemu nástroju DUALEX 4.0, vyvinutému s pomocou tímov Pierre Fabre Agronomie.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-DUALEX_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-EXTRACTION-SERPENTIN_2021

Stála kvalita

Aby bola zaručená stála kvalita extraktu a koncentrácia účinných molekúl, extrakt z výhonkov ovsa Rhealba® je systematicky testovaný a overovaný pomocou 27 kontrolných testov.
Táto mimoriadna rastlinná sila výhonkov ovsa Rhealba® je tiež predmetom troch registrovaných patentov.

Cyklus ovsa Rhealba®

Od zasiatia ovsa Rhealba® k samotnému extraktu z výhonkov

Ovos Rhealba® sa pestuje výhradne v ekologickom poľnohospodárstve na poliach v okolí Terre d'Avoine na juhozápade Francúzska (Tarn). Zberá sa v polovici júla a používa sa ako osivo pre sadenice ovsa Rhealba®. Sme poľnohospodári, ktorí každoročne produkujú vlastné osivo. Zaručujeme dokonalú sledovateľnosť a kontrolu tejto kľúčovej fázy.
Sadenice z týchto zŕn obsahujú potrebnú rastlinnú esenciu. 
Pestuje sa na 50 hektároch v juhozápadnom Francúzsku, v krátkom dodávateľskom reťazci. Vysieva sa na konci zimy. Semená potom potrebujú len niekoľko mesiacov na to, aby vyrástli. V máji môže začať zber, sadenice žijú 10 až12 týždňov a sú pripravené prejaviť svoju plnú silu.
V extrakčnom stredisku v Gaillacu v Tarne sa z jedného hektára pokosí, usuší a spracuje 15 ton čerstvého ovsa.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMPS-FAUCHAGE_2021 1440x500

Výroba v juhozápadnom Francúzsku
v krátkom dodávateľskom reťazci

Ovos Rhealba® sa od svojho zasiatia až po hotový výrobok spracováva v krátkych dodávateľských reťazcoch v juhozápadnom Francúzsku: v okruhu 50 km vzdušnou čiarou sa nachádza niekoľko odborných pracovísk: Terre d'Avoine, krajina ovsa, ktorá je kolískou ovsa Rhealba® a miestom, kde sa semená pestujú v rámci ekologického poľnohospodárstva. Gaillac, miesto, ktoré je na vrchole inovácií a kde sa vyrábajú rastlinné extrakty. Soual, ekologická továreň s certifikáciou ISO 14001, ktorá vyrába dermokozmetické prípravky A-DERMA.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-PLANTULE-SOLEIL_2021
Interaktívne 3D sadenice

Interaktívne 3D sadenice

Pokiaľ sa chcete vydať na pole a prezrieť si naše sadenice ovsa Rhealba® zblízka, môžete tak urobiť tu.

Poďme na to!
späť na začiatok