AD_ROSACEA_WOMEN-EYES-CLOSED_LARGE_2021
Obsah

Začervenanie kože: porozumenie zabezpečí lepšiu liečbu

Máte na tvári červené škvrny? Mohli by ste odpovedať, že rovnako, ako aj všetci ostatní! Skutočne, je to bežné, že sa na tvári objaví začervenanie. Stačí malé teplo alebo chlad a vaša tvár rýchlo začervená. Ak však začervenanie pretrváva alebo sa objavuje častejšie, mali by ste sa oň začať starať a liečiť ho. Metóda zostáva rovnaká: najprv zistite, čo spúšťa reakciu, pochopte typ začervenania a potom prispôsobte produkty starostlivosti o pleť tak, aby vám poskytovali trvalú úľavu. Samozrejme, naši odborníci sú pripravení podeliť sa o všetky informácie a rady, ktoré môžu ponúknuť, aby pomohli aj tej najreaktívnejšej pleti nájsť úľavu, ktorú si zaslúži.

Čo je začervenanie pleti?

Začervenanie pleti nastáva vtedy, keď sa koža viac alebo menej jasne zafarbí do červena. Môže sa vyskytovať na konkrétnom mieste (napríklad na nose, lícach, čele alebo brade) alebo sa môže rozšíriť na celú tvár. Niekedy sa stretnete s odbornejšími výrazmi, ktoré toto začervenanie pleti popisujú ako erytrózu, erytém pleti, kuperózu alebo rozaceu. Toto začervenanie je spôsobené rozšírením najmenších krvných ciev v hlbšej vrstve kože nazývanej dermis.

Čo spôsobuje toto začervenanie?

Ak máte červenú tvár, môže to byť spôsobené povahou vašej pokožky, ktorá je všeobecne citlivá a krehká, a môže ísť o trvalý alebo dočasný stav. Začervenanie pleti môže byť spôsobené napríklad reaktivitou pleti, ochorením, ako je rozacea (známa aj ako kuperóza), alebo náchylnosťou na alergie. V neposlednom rade môže byť toto začervenanie pleti dôsledkom ošetrenia, ktoré ste podstúpili, napríklad laserového ošetrenia. Postupujte podľa pokynov!

Čo robiť, keď máte
reaktívnu pleť?

Ak vaša pleť nič netoleruje alebo prehnane reaguje na rôzne faktory, ktoré by na normálnu pleť nemali vplyv, pravdepodobne máte reaktívnu/intolerantnú pleť. Koža je napnutá, svrbí a niekedy aj páli. Reaktívna pleť môže niekedy aj sčervenať a môže sa prejavovať červenými škvrnami, ktoré sa objavujú a miznú.

Túto reaktivitu môže vyvolať stres, teplo alebo chlad, aplikácia výrobku alebo dokonca aj voda, trenie atď. Ak sa chcete dozvedieť viac o reaktívnej pleti a vybrať si správne produkty starostlivosti o pleť a krémy na upokojenie začervenania, kliknite sem.

Upokojte reaktívnu pleť, ktorá je začervenaná a napnutá.

AD_REACTIVE SKIN_FACE_WOMAN_2021 696x696
AD_MANNEQUINS_FEMME-BRUNE-REGARD-VERS-LE-BAS_2021 696x696

Čo ak je to
rozacea?

Rozacea, známa aj ako kuperóza, spôsobuje rozsiahle začervenanie, najmä v centrálnych oblastiach pleti (nos, líca, brada a čelo), a pocit suchosti, pálenia a štípania. Môžu sa objaviť aj kožné lézie, ako sú malé pupienky (nazývané papily alebo pustuly) a lokálne opuchy pleti. Toto začervenanie sa postupne môže stať trvalým a veľmi nevzhľadným. Chcete lepšie porozumieť tomuto stavu a jeho príznakom? Chcete vedieť, ako si lepšie vybrať krém proti rozacei? Chcete zistiť, ktoré prípravky starostlivosti o pleť účinne zmierňujú začervenanie a ďalšie príznaky rozacey na tvári?
Už nehľadajte ďalej!

Upokojenie rozacey na tvári

Čo ak je na vine laserové ošetrenie pleti?

Ak ste podstúpili laserové ošetrenie pleti (napríklad kvôli odstráneniu tmavých škvŕn, jaziev po akné alebo malých kapilár), môžete mať v mieste zákroku začervenanie alebo dokonca mierny opuch a pocit pálenia, ktorý do niekoľkých hodín ustúpi. Aké sú dôsledky laserového ošetrenia pre vašu pleť? Akú starostlivosť a krémy by ste mali používať na jej upokojenie? Tu vám všetko vysvetlíme.

Upokojte svoju tvár po laserovom ošetrení.

AD_FRAGILE SKIN_FACE_WOMAN_LOOKING IN MIRROR_2021 472x472
AD_ALLERGY_WOMAN_2021 472x472

Čo ak je vaša pleť
náchylná na alergie?

Prišli ste do kontaktu s alergénnou látkou a na tvári máte začervenanie a príznaky kožnej alergie: môže ísť o alergickú reakciu, ako je žihľavka alebo kontaktný či dráždivý ekzém. V tomto prípade máte na tvári pravdepodobne červené škvrny alebo malé pupienky, pokožka je napätá a svrbí. Ak sa chcete dozvedieť viac o pleti náchylnej na alergie, prečítajte si naše tipy, ako si vybrať najvhodnejšiu starostlivosť o pleť a rutinné postupy. Ak chcete zmierniť začervenanie a nepríjemné príznaky alergie na tvári, nehľadajte ďalej.

Rozpoznanie a zmiernenie kontaktného ekzému

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

 Zistite viac

Ako sa starať o tvár?  

 

späť na začiatok