AD_MODELS_WOMAN-LOOK-LEFT_2021
Obsah

Výživný krém na tvár: pre koho je určený?

Suchá pleť na tvári je nepríjemná: pocit napätia, väčšia citlivosť a výskyt začervenania alebo dokonca škvŕn – vaša pleť volá o pomoc! Správna odpoveď: každý deň ju hĺbkovo vyživujte výživným pleťovým krémom. Ak je vaša pokožka suchá, je to preto, že jej chýbajú tuky (lipidy) a esenciálne mastné kyseliny. Dôsledok: „Ochranný“ film (nazývaný hydrolipidický film) je menej odolný voči agresívnym vplyvom a vaša pokožka sa tým oslabí. Aké sú príčiny suchosti pokožky? Aký postup by sme mali zvoliť na upokojenie a výživu suchej pleti? Ktorý krém by ste si mali vybrať pre mimoriadne výživný účinok v prípade suchej pokožky tváre? Naši odborníci sa s vami podelia o praktické rady, ako obnoviť jemnosť a upokojenie pleti.

POROZUMENIE MOJEJ SUCHEJ PLETI

Suchá alebo dehydrovaná pleť: poznáte rozdiel?

Suchej pleti chýbajú lipidy, ktoré sú potrebné na to, aby pokožka plnila svoju funkciu ochranného štítu proti vonkajším vplyvom a tiež proti odparovaniu vody. Príznaky suchej pokožky: napätie, škvrny, začervenanie a dokonca podráždenie.

Dehydrovanej pleti chýba voda: tento jav dehydratácie môže postihnúť všetky typy pleti. Príznaky smädnej pokožky: mdlá pleť, drsná pokožka, jemné vrásky spôsobené dehydratáciou.

Preto je nevyhnutné dodať pleti to, čo potrebuje: lipidy, ktoré ju vyživujú a posilňujú v prípade suchej pleti, a vodu v prípade dehydratácie. A nie naopak...

Je vaša pokožka dehydrovaná?

Prečítajte si naše rady týkajúce sa hydratačnej starostlivosti o pleť

Čo je to suchá pleť?

Prehľad základných informácií:

  • To, čo vidíme, aj cítime: pnutie, miesta s olupujúcou sa pokožkou, drobné vrásky na určitých častiach tváre.
  • Čo sa deje: Suchá pokožka má nedostatok lipidov v epiderme (vrchnej vrstve pokožky) a tiež v ochrannom kožnom filme nazývanom hydrolipidický film. Koža nie je správne chránená, jej bariérová funkcia je narušená. Aké sú dôsledky? Pokožka nezadržiava toľko vody a stáva sa dehydrovanou. Je tiež zraniteľnejšia voči vonkajším vplyvom. Preto ju treba vyživovať, hydratovať a chrániť.
    Táto suchosť môže byť genetická (suchá pleť zdedená z matky na dcéru) alebo môže súvisieť s vekom (v období menopauzy) alebo s nevhodnou kozmetikou či liekmi.

„Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, že mám suchú pleť, že je to jej prirodzenosť a že jej musím pomôcť brániť sa a obnovovať sa správnymi produktmi starostlivosti o pleť, t.j. nielen hydratačnými, ale aj výživnými. Odvtedy som upravila svoju rutinu a cítim, že moja pleť je jasnejšia a pružnejšia.“

Marine, 28 rokov.

Suchá pleť: čísla, ktoré je dobré poznať

1/3

ľudí má suchú pleť

59,1%

žien v EÚ má suchú pleť

42,8%

mužov v EÚ má suchú pleť

AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Suchá pleť je citlivejšia na všetky vonkajšie vplyvy. Výživný krém, ktorý použijete, bude jej prvou ochranou, preto ho nezabudnite nanášať ráno a večer.

Dr. Marco Ambonati, dermatológ

robiť

  • Objavte vyživujúcu starostlivosť o pleť, t.j. starostlivosť určenú špeciálne pre suchú pleť. Ráno a večer jemne nanášajte ošetrujúce krémy končekmi prstov. Vyberte si vhodný odličovací prípravok, ktorý aplikujte pomocou (najlepšie umývateľného) vatového tampónu, ktorý je jemnejší ako jednorazové tampóny. 
  • Upravte si stravu tak, aby ste pili veľa vody a zamerali sa na vitamíny, najmä vitamín A, stopové prvky a mastné kyseliny (omega 3, 6 a 9), ktoré sa nachádzajú v tučných rybách, ale aj v potravinách živočíšneho pôvodu, ako je pečeň alebo maslo, alebo vo farebnom ovocí a zelenine (melón, marhule, mrkva, paradajky atď.).

Čomu sa vyhnúť

  • Slnku! Každý deň, aj keď slnko nesvieti, si nezabudnite chrániť tvár a krk pred UV žiarením opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom SPF50+.

Zavedenie účinnej starostlivosti o pleť znamená výber správnych produktov a osvojenie si správnych návykov! Ak chcete znížiť viditeľné známky suchosti na tvári a zmierniť jej napätie a nepríjemné pocity, vsaďte na rutinnú starostlivosť, ktorá zahŕňa jemné čistenie a vhodnú starostlivosť. Riaďte sa radami našich odborníkov.

Ako správne čistiť suchú pleť?

  • Či už nosíte mejkap alebo nie, čistenie pleti je prvým krokom v kozmetickej rutine, vďaka ktorej bude vaša pleť ráno aj večer žiarivá a vyvážená. Pre pohodlnejšiu pleť – a najmä v prípade veľmi suchej pleti – použite čistiace odličovacie mlieko (najmä v zime) a nanášajte ho končekmi prstov alebo vatovým tampónom. Ušetrite čas použitím micelárnej vody 2 v 1 s čistiacim a hydratačným účinkom.
  • Ak sa rozhodnete pre krém na tvár, nanášajte ho končekmi prstov ľahkými krúživými masážnymi pohybmi: toto gesto rešpektuje pokožku a umožňuje jej upokojenie bez toho, aby ju napínalo. Potom odličovacie mlieko jemne odstráňte pomocou vatového tampónu. Ak ste skôr priaznivcom micelárnej vody, naneste si ju na tvár, oči a pery pomocou vatového tampónu (ideálne opakovane použiteľného, ktorý je často jemnejší ako jednorazové vatové tampóny alebo štvorčeky).

Ako vyživovať suchú pokožku?

  • Ráno naneste hustejší výživný krém, ktorý môže slúžiť aj ako podklad pod mejkap. Ide o najdôležitejší krok, ktorý umožňuje pokožke účinne plniť jej bariérovú funkciu. Na účinnú obnovu suchej pleti sa odporúča použiť výživný krém aj večer: dvojitá denná výživa rýchlejšie a dlhodobejšie obnovuje pružnosť, jemnosť a žiarivosť pleti. Túto aplikáciu možno vykonávať denne, ako ošetrenie v zime alebo po vysušení pleti v dôsledku používania nevhodnej kozmetiky, choroby, únavy atď.

Správne produkty pre starostlivosť o pleť

Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

BIOLOGY Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

Upokojuje - Chráni - Hydratuje

Dermatologická starostlivosť VYŽIVUJÚCA

BIOLOGY NUTRI Dermatologická starostlivosť VYŽIVUJÚCA

Vyživuje - Chráni - Hydratuje - Upokojuje svrbenie*

Dermatologické odličovacie mlieko HYDRATAČNÉ-ČISTIACE

BIOLOGY Dermatologické odličovacie mlieko HYDRATAČNÉ-ČISTIACE

Odstraňuje mejkap - Hydratuje - Čistí

  AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zistite viac

Ďalšie informácie o suchej pokožke

späť na začiatok