AD_MODELS_WOMAN-LOOK-LEFT_2021
Obsah

Výživný krém na tvár: pre koho je určený?

Suchá pleť na tvári je nepríjemná: pocitovo napätá, s väčšou citlivosťou a výskytom začervenania alebo dokonca škvŕn. Správna odpoveď: každý deň ju hĺbkovo vyživujte výživným pleťovým krémom. Pokiaľ máte suchú pokožku, je to preto, že jej chýbajú tuky (lipidy) a esenciálne mastné kyseliny. Dôsledok: „ochranný“ film (tzv. hydrolipidický film) je menej odolný voči nepriaznivým vonkajším vplyvom a vaša pokožka je tak oslabená. Aké sú príčiny suchosti pokožky? Aký postup zvoliť, aby sme docielili upokojenie a vyživili suchú pleť? Aký krém by ste mali zvoliť pre mimoriadne vyživujúci účinok v prípade suchej pokožky tváre? Naši odborníci sa s vami podelia o praktické rady, ako obnoviť jemnú a upokojenú pleť.

POROZUMENIE MOJEJ SUCHEJ PLETI

Suchá alebo dehydrovaná pleť: spoznáte rozdiel?

Suchej pleti chýbajú lipidy, ktoré sú nevyhnutné na to, aby pokožka plnila svoju funkciu ochranného štítu proti vonkajším vplyvom a tiež proti odparovaniu vody. Príznaky suchej pokožky: pnutie, škvrny, začervenanie a dokonca podráždenie.

Dehydrovanej pleti chýba voda: dehydratácia môže postihnúť všetky typy pleti. Príznaky smädnej pokožky: mdlá pleť, drsná pokožka, jemné vrásky spôsobené dehydratáciou.

Preto je nevyhnutné pleti dodať to, čo potrebuje: lipidy, ktoré ju vyživia a posilnia v prípade suchej pleti, a vodu v prípade dehydratácie. A nie naopak...

Je vaša pokožka dehydrovaná?

Prečítajte si naše rady týkajúce sa hydratačnej starostlivosti o pleť

Čo je to suchá pleť?

Prehľad základných informácií:

  • Vidíme to, čo aj sami cítime: pnutie, miesta s olupujúcou sa kožou, drobné vrásky na určitých miestach tváre.
  • Čo sa deje: Suchá pokožka má nedostatok lipidov v epidermis (vrchnej vrstve kože) a tiež v ochrannom kožnom filme zvanom hydrolipidický film. Pokožka nie je správne chránená, jej funkcia ochrannej kožnej bariéry je narušená. Aké sú dôsledky? Pokožka nezadržuje toľko vody a stáva sa dehydrovanou. Je tiež zraniteľnejšia voči vonkajším vplyvom. Preto ju treba vyživovať, hydratovať a chrániť.
    Táto suchosť môže byť genetická (suchá pleť zdedená z matky na dcéru) alebo môže súvisieť s vekom (v období menopauzy) či nevhodnou kozmetikou alebo liekmi.

​​​​​​​

​​​​​​​

„Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, že mám suchú pleť, a že jej musím pomôcť brániť sa a obnovovať vďaka správnym prípravkom starostlivosti o pleť, t. j. nielen vďaka hydratačným, ale aj vyživujúcim krémom. Odvtedy som upravila pravidelnú starostlivosť a cítim, že moja pleť je jasnejšia a pružnejšia.“

Marine, 28 rokov.

Suchá pleť: čísla, ktoré je dobré poznať

1/3

ľudí má suchú pleť

59,1 %

žien v EÚ má suchú pleť

42,8 %

mužov v EÚ má suchú pleť

AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Suchá pleť je citlivejšia na všetky vonkajšie vplyvy. Vyživujúci krém, ktorý na ňu nanesiete, bude jej prvou ochranou, preto ho rozhodne aplikujte ráno aj večer.

Dr. Marco Ambonati, dermatológ

robiť

  • Objavte vyživujúcu starostlivosť o pleť, t.j. starostlivosť špeciálne určenú pre suchú pleť. Ošetrujúce krémy ráno a večer jemne aplikujte končekmi prstov. Vyberte si vhodný odličovací prípravok, ktorý aplikujte pomocou (najlepšie umývateľného) vatového tampónu, ktorý je jemnejší ako jednorazové tampóny. 
  • Upravte svoj jedálniček, aby ste pili veľa vody a zamerajte sa na vitamíny, najmä vitamín A, stopové prvky a mastné kyseliny (omega 3, 6 a 9), ktoré sa nachádzajú v tučných rybách, ale aj v potravinách živočíšneho pôvodu, ako je pečeň alebo maslo, alebo vo farebnom ovocí a zelenine (melón, marhule, mrkva, paradajky atď.).

Čomu sa vyhnúť

  • Slnku! Každý deň, aj keď slnko nesvieti, nezabudnite chrániť tvár a krk pred UV žiarením opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom SPF50+.

Zavedenie účinnej starostlivosti o pleť znamená výber správnych prípravkov a osvojenie si správnych návykov! Ak chcete znížiť viditeľné známky suchosti na tvári a zmierniť jej pnutie a nepríjemné pocity, stavte na pravidelnú starostlivosť, ktorá zahŕňa jemné čistenie a vhodnú starostlivosť. Riaďte sa radami našich odborníkov.

Ako správne čistiť suchú pleť?

  • Či už používate mejkap alebo nie, čistenie pleti ráno aj večer je prvým krokom v pravidelnej starostlivosti o pleť, ktorý vám pomôže zachovať jej žiarivosť a rovnováhu. Pre väčší komfort pleti – a najmä v prípade veľmi suchej pleti – používajte čistiace odličovacie mlieko (najmä v zime) a nanášajte ho končekmi prstov. Čas ušetríte použitím micelárnej vody s čistiacim a hydratačným účinkom.
  • Pokiaľ sa rozhodnete pre pleťový krém, nanášajte ho končekmi prstov ľahkými krúživými masážnymi pohybmi: toto spôsob rešpektuje pokožku a umožňuje jej upokojenie bez toho, aby ju napínalo. Potom odličovacie mlieko jemne odstráňte pomocou vatového tampónu. Ak ste skôr priaznivci micelárnej vody, naneste ju na tvár, oči a pery pomocou vatového tampónu (ideálne na opakované použitie, ktorý je často jemnejší ako jednorazové vatové tampóny alebo štvorčeky).

Ako vyživovať suchú alebo veľmi suchú pokožku?

  • Ráno naneste hutnejší vyživujúci krém, ktorý poslúži aj ako báza pod mejkap. Ide o najdôležitejší krok, ktorý umožní pokožke účinne plniť jej funkciu ochrannej bariéry. Pre účinnú výživu suchej pleti sa odporúča aj večerná aplikácia vyživujúceho krému: dvojnásobná denná dávka výživy rýchlejšie a dlhodobejšie navráti pleti jej pružnosť, jemnosť a žiarivosť. Krém je možné takto používať denne, ako vyživujúcu kúru v zime alebo po vysušení pleti v dôsledku používania nevhodnej kozmetiky, choroby, únavy a pod.

Správne prípravky na starostlivosť o pleť

Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

BIOLOGY

Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÝ

Upokojuje - Chráni - Hydratuje

Dermatologická starostlivosť VYŽIVUJÚCA

BIOLOGY NUTRI

Dermatologická starostlivosť VYŽIVUJÚCA

Vyživuje - Chráni - Hydratuje - Upokojuje svrbenie*

Dermatologické odličovacie mlieko HYDRATAČNÉ-ČISTIACE

BIOLOGY

Dermatologické odličovacie mlieko HYDRATAČNÉ-ČISTIACE

Odstraňuje make-up - Hydratuje - Čistí

  AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zistite viac

Ďalšie informácie o suchej pokožke

späť na začiatok