Emolienčná starostlivosť o pleť

Upokojte svrbenie kože so sklonom k suchosti alebo atopii pomocou emolienčných prípravkov A-DERMA s dermatologickým ovsom Rhealba®. Emolienčný balzam, krém, mlieko alebo sprej; textúru si zvoľte podľa vlastnej potreby.

9 výsledkov "Emolienčná starostlivosť o pleť"

Zistite viac o emolienčnej starostlivosti o pleť
Zistite viac o emolienčnej starostlivosti o pleť

Ako používať emolienčné krémy?

 

Emolienčné krémy pomáhajú znížiť frekvenciu podráždenia a zároveň prinášajú úľavu suchej, krehkej a podráždenej pokožke spôsobenej atopickým ekzémom. Na dosiahnutie maximálnych účinkov emolienčných prípravkov odporúčame dodržiavať odporúčané spôsoby aplikácie. 
Emolienčné krémy by mali byť súčasťou vašej pravidelnej starostlivosti o pokožku a mali by sa používať každý deň (jeden až dvakrát denne). To platí aj vo fázach remisie.
Najlepšie je nanášať emolienčný balzam na čistú pokožku po umytí vlažnou vodou (pokožka tak nebude podráždená príliš horúcou vodou) a veľmi jemným emolienčným prípravkom hygieny bez mydla, napríklad emolienčným olejom.
Dbajte na to, aby ste aplikáciu vykonávali čistými rukami. Potom naberte primerané množstvo krému, zohrejte ho medzi dlaňami a širokými ťahmi ho vmasírujte do pokožky. Vyživujúci emolienčný krém sa nanáša na celé telo a tvár. Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe. Až potom sa oblečte. 
 

Ako zmierniť intenzívne svrbenie?

 

Namiesto upokojovania intenzívneho svrbenia je lepšie mu preventívne predchádzať! Na zníženie frekvencie a intenzity svrbenia je dôležité do pravidelnej starostlivosti o pokožku zaradiť prípravky na pokožku so sklonom k atopii. 
Svrbenie je potrebné upokojiť okamžite. Naša prvá rada znie: odolajte nutkaniu škriabať sa. Namiesto toho naneste na postihnuté miesto krém proti svrbeniu a krúživými pohybmi ho vmasírujte do pokožky. 
Chladné teploty tiež zmierňujú svrbenie. Neváhajte preto umiestniť výrobok do chladničky. Vďaka tomu sa vám po aplikácii rýchlo uľaví. A pre okamžitú úľavu použite chladivý, ultra-upokojujúci sprej proti svrbeniu.
Odviesť pozornosť od nutkania škriabať sa môžete aj meditačnými cvičeniami alebo zameraním pozornosti na inú aktivitu.
Objavte všetky naše odborné rady, ako zmierniť svrbenie.

Ak vás zaujímajú naše emolienčné produkty, možno sa vám budú páčiť aj:

Náš rad starostlivosti o suchú pokožku so sklonom k atopickému ekzému: Exomega

späť na začiatok