AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_COVER-PAIN-AVOINE_REVISION-DESKTOP_2021

Príbeh spoločnosti A-DERMA

Všetko to začalo v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, keď si pán Pierre Fabre, lekárnik z Castres so záľubou v botanike, vybral ovos, v tej dobe zabudnutú rastlinu, ktorá sa však už viac ako tri tisícročia používa na liečebné účely. To bol začiatok dlhého pátrania, ktoré na juhozápade Francúzska trvá dodnes.

Tento DERMAtologický ovos, po francúzsky Avoine, inšpiroval názov značky A-DERMA a v roku 1982 dal vzniknúť prvému výrobku značky, upokojujúcej dermatologickej umývacej kocke, ktorá bola zároveň prvým syndetom (kockou bez mydla) v lekárňach, čo svedčí o priekopníckej značke, pretože s týmto výrobkom sa zrodila aj rastlinná dermokozmetika...

Boli vyvinuté nové a inovatívne produkty, ktoré teraz patria medzi tie najpredávanejšie a odporúčané lekármi, a tiež nástroje, ktoré lekárom a spotrebiteľom pomáhajú zvládať niektoré choroby:

 1993

Dvojitý hit: uvedenie Dermalibouru, prvého prípravku na trhu vyrobeného z medi a zinku, a Epitheliale, radu obnovujúcich a upokojujúcich prípravkov pre krehkú a podráždenú pokožku 

Uverejnenie S.C.O.R.A.D., hodnotiacej škály a prvého nástroja na monitorovanie vývoja atopickej dermatitídy, Európskou pracovnou skupinou pre atopickú dermatitídu (ETFAD) v spolupráci so spoločnosťou A-DERMA. Dnes je hodnotiacou škálou pre kontrolu a posúdenie účinnosti liečby atopickej dermatitídy. V roku 2009 nasledovala verzia zameraná na pacienta: PO-SCORAD.

Spoločnosť A-DERMA je lídrom v zapájaní spotrebiteľov do vývoja nástrojov a výrobkov na zlepšenie ich životnej pohody, čo potvrdzuje náš prístup „orientovaný na pacienta“.

PO-SCORAD

Spoločnosť A-DERMA je lídrom v zapájaní pacientov do vývoja nástrojov a produktov na zlepšenie ich pohody, čo potvrdzuje náš prístup „orientovaný na pacienta“.
 

OBJAVTE PO-SKORAD

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_SCORAD_2021 880x880

 1994

SCORAD v roku 1994 oznámil, že na trh prichádza rad EXOMEGA, prípravky určené pre veľmi suchú pokožku so sklonom k atopickému ekzému, ktoré sú odporúčané lekármi a predávané po celom svete.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_EXOMEGA_REVISION-DESKTOP_2021 980x980

EXOMEGA, najpredávanejší rad A-DERMA na svete

Rad Exomega sa stal celosvetovým bestsellerom a odvtedy bol rozšírený o komplexné riešenie pre suchú pokožku so sklonom k atopickému ekzému

OBJAVTE SORTIMENT

 1998

Po 16 rokoch nepretržitého výskumu Avena sativa bol vybraný jeden z jeho 300 druhov ako najlepší pomocník pokožky pre svoju jemnosť a bohatstvo účinných látok: odroda Rhea, čistý biely ovos, ktorý A-DERMA nazýva Rhealba®. Tento ovos sa stal jedinečnou a exkluzívnou účinnou látkou, ktorá je dodnes charakteristickým znakom značky. Laboratóriá A-DERMA používajú výhradne tento druh ovsa. Inak by pravdepodobne vymizol.

Tým však naši výskumníci nekončia. Na popud pána Pierra FABRE začali výskumníci skúmať nové aktívne látky vo veľmi mladých výhonkoch ovsa Rhealba® označovaných ak SADENICE.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_FONDATEUR-REVISION-DESKTOP_2021

SLOVÁ NÁŠHO ZAKLADATEĽA

Vždy som žil s vášňou pre rastliny. Už 15 rokov skúmame rastlinu, ktorá nás neprestáva udivovať: ovos Rhealba®, čistú a vzácnu odrodu bieleho ovsa. Táto vzácna a jedinečná rastlina je dušou spoločnosti A-DERMA. Pri práci v Pasteurovom ústave v Bukurešti na obilnine jačmeňa som sa zoznámil s výhonkami a ich veľmi zvláštnymi vlastnosťami. Náš výskum výhonkov ovsa priniesol niekoľko veľmi povzbudivých zistení, ktoré nám otvárajú mnoho nových obzorov.

Pán Pierre Fabre – zakladateľ.

■ 2009

Laboratóriá A-DERMA tak vytvorili novú aktívnu látku: Rastlinný extrakt z výhonkov ovsa Rhealba®, mladých, čerstvých výhonkov ovsa zberaných medzi 10. a 12. týždňom rastu, kedy dosahujú maximálnu koncentráciu účinných molekúl: upokojujúcich flavonoidov a obnovujúcich saponínov. Výhonky ovsa Rhealba® taktiež zaručujú maximálnu bezpečnosť. Ich extrakt neobsahuje žiadne zistiteľné bielkoviny.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_AVOINE_2021

Renováciou radu EXOMEGA sa začala nová éra a v roku 2010 sa spoločnosť A-DERMA osamostatnila a opustila značku DUCRAY. Táto rastlinná dermatologická značka si dokázala vytvoriť vlastné teritórium, múdro zladiť vedu a rastliny, a vydala sa dobývať nové segmenty trhu a nové krajiny.

Prvým rozhodnutím bolo, že všetok ovos Rhealba® sa bude pestovať ekologicky.

Druhým dôležitým rozhodnutím pre značku bolo hľadanie miesta na pestovanie našich aktívnych látok, ktoré by zároveň značku stelesňovalo. Po mnohých návštevách v roku 2013 otvorila svoje brány Terre d'Avoine, krajina ovsa! Odvtedy ročne privítame 3 000 ľudí z celého sveta, aby sa dozvedeli o spoločnosti A-DERMA a pochopili autentickú históriu jej plne kontrolovaného krátkeho dodávateľského reťazca.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_TAD_2021 1202x500

OBJAVTE TERRE D'AVOINE, KRAJINU OVSA

 

 2014

Keď sa intuícia stane skutočnosťou... A-DERMA bola od začiatku, a najmä vďaka svojmu silnému pediatrickému podtextu, zameraná na najcitlivejšiu pokožku. Po niekoľkých rokoch štúdií, práce pracovnej skupiny, epidemiologických prieskumov a modelovania sa krehká pokožka stáva vedeckou realitou a jej definície a klasifikácie boli zverejnené vo vysoko uznávanom časopise JEADV (Journal of the European Academy of Dermatology and Venerology)

A-DERMA sa stáva dermatologickým ovsom pre krehkú pokožku a svoj odbor upevňuje viac ako inokedy.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_PHYS-AC_REVISION_2021 980x980

Uvedenie Phys-AC v roku 2014

Rok 2014 bol tiež rokom uvedenia radu Phys-AC, našej fyziologickej starostlivosti o pleť so sklonom k akné. A-DERMA vstúpila na veľký svetový dermatologický trh a teraz môže pomáhať aj teenagerom!

OBJAVTE RAD

 2016

Portfólio sa začalo rozširovať vďaka A-DERMA PROTECT, nášmu radu výrobkov na ochranu pred slnečným žiarením. Vďaka svojmu špecifickému dermatologickému zameraniu na „krehkú pokožku“ a novej aktívnej látke, oleju z výhonkov ovsa Rhealba®, sa tento rad stal stredobodom pozornosti.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_PROTECT_REVISION_2021 980x980

Rad opaľovacích prípravkov PROTECT

PATENTOVANÁ INOVÁCIA V OPAĽOVANÍ*, výsledok sedemročného výskumu: Barriestolide® získaný z rastlinného oleja Rhealba® posilňuje krehkú kožnú bariéru**. V kombinácii s patentovaným* filtračným systémom s iba 4 filtrami chráni krehkú pokožku pred UV žiarením.

*Patentované **Test in vitro
 

OBJAVTE RAD

 2017

Uznanie v Nemecku, na poprednom európskom dermokozmetickom trhu: náš ovos bol zvolený za liečivú rastlinu roka!

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_TEST-TEXTURE_2021 577x577

 2018

V roku 2018 bola vytvorená Charta hodnôt a záväzkov Clean & Green s požiadavkou používať len zložky potrebné na fungovanie výrobku a mať maximum zložiek prírodného pôvodu. To viedlo k vzniku najnovších inovovaných výrobkov, ako sú: EPITHELIALE AH DUO Masážny gél-olej, CUTALGAN alebo EXOMEGA CONTROL EMOLIENČNÝ SPREJ

späť na začiatok