AD_LIFE-MOMENTS_TEENAGERS-FRIENDS_LARGE_2021
Obsah

Pleť so sklonom k akné: rutina proti akné

September, október... K nášmu zdeseniu sa tiež vracia akné. Poznáte tie situácie, kedy sa ráno prebudíte s novým pupienkom na tvári? Čo by ste s nimi mali robiť? Niekedy je ťažké sa v tom zorientovať, pretože existuje mnoho protichodných správ a rád. Pomôžeme vám urobiť si lepší obrázok!

V prvom rade treba mať na pamäti, že kľúčom k úspešnej liečbe je starostlivosť! Príliš veľa sklamaní súvisí s nedostatočnou pravidelnosťou pri vykonávaní rutinných činností. Liečba akné nie je len o vyrážkach, ale aj o správnom dodržiavaní každodennej starostlivosti o pleť. 

Pripomeňme si niektoré základné informácie 

Jednoduchá a prírodná rutina proti akné

Ak chcete proti akné účinne bojovať, musíte najprv prijať niekoľko jednoduchých opatrení a dodržiavať ich. 

Čistite svoju pleť 

Ráno a večer by ste si mali pleť predovšetkým riadne očistiť. Zabudnite na čistiace produkty, ktoré pleť drhnú, a používajte čistiace prípravky, ktoré sú k aknóznej pleti šetrné, napríklad micelárne vody alebo jemné čistiace gély. 
Na čistenie vodou použite penivý gél bez mydla s jemným čistiacim základom a fyziologickým pH.
Pokiaľ dávate prednosť bezoplachovému čistiacemu prípravku, micelárna voda je tou najlepšou voľbou! Jemne čistí pleť a zároveň odstraňuje prebytočný kožný maz. Na rozdiel od čistiaceho mlieka nezanecháva na pleti mastný film a neupcháva póry. 

Liečba akné a hydratácia pleti

Po vyčistení pleti:

  • Ráno naneste vhodný hydratačný denný krém, aby ste mali pokožku po celý deň príjemne upokojenú.
  • Ak večer podstupujete vysušujúcu kúru, vždy svoju očistenú pleť hydratujte. Alebo použite dermokozmetickú starostlivosť predpísanú lekárom alebo odporúčanú lekárnikom.
    A pokiaľ máte suché pery, samozrejme nezabúdajte používať regeneračný balzam na pery tak často, ako je potrebné.

5 tipov, ktoré treba mať na pamäti 

Ruky preč od pupienkov! 

Kto mal niekedy nutkanie vytlačiť si pupienok priamo uprostred tváre? Takže STOP, už to nerobte. Možno sa pýtate, prečo si toto potešenie uprieť? Jednoducho preto, že pupienky sú skutočnou živnou pôdou pre baktérie! Pri prasknutí pupienka sa baktérie uvoľňujú na pokožku a môžu infikovať ďalšie póry. Preto sa pupienkov nedotýkajte a neváhajte sa poradiť s odborníkom, napríklad dermatológom, aby ste našli tú najlepšiu liečbu prispôsobenú vášmu typu pleti. 

Vyhnite sa častým maskám a peelingom

Aké príjemné je sa o seba starať a mať slastný pocit z očisty tela, ktorá mu navráti hebkosť detskej pokožky! Dávajte si však pozor, aby ste to nepreháňali a nerobili to častejšie ako raz týždenne. Pleť so sklonom k akné je krehká a treba ju ošetrovať šetrne, aby nedochádzalo k jej pnutiu a podráždeniu. A tí z vás, ktorí užívajú lieky proti akné, môžu trpieť suchou pokožkou celého tela a potrebujú jemnú starostlivosť. 

Ľahký mejkap

Uvedomte si, že pokožka zle znáša opakované upchávanie pórov. Vyvarujte sa preto upchávaniu pórov pleti hrubou vrstvou mejkapu! Prirodzene vyzerajúci mejkap je dnes v kurze, tak to využite! A malý tip navyše: nezabudnite si aspoň raz týždenne umyť štetce na mejkap, aby sa na nich nehromadili baktérie.

Chráňte svoju pokožku pred slnkom

 Pleť so sklonom k akné je dôležité chrániť vhodným opaľovacím krémom s ochranným faktorom SPF 50+. Hoci sa zdá, že sa pleť počas vystavenia slnku zlepšuje, akonáhle sa prestane opaľovať, škvrny a vyrážky sa vrátia! Tomuto javu sa hovorí efekt návratu. Vystavenie pleti slnku môže dokonca podporiť hyperpigmentáciu v oblastiach lézií. 

Poraďte sa s odborníkom 

A okrem všetkých našich rád a tipov je to jednoduché: ak máte najmenšie obavy ohľadom akné, neváhajte sa poradiť s odborníkom, napríklad dermatológom, aby ste sa uistili, a predovšetkým našli najlepšiu liečbu pre váš typ pleti. 

Správne produkty pre starostlivosť o pleť

Čistiaci penivý gél

Phys-AC

Čistiaci penivý gél

Čistí - Redukuje prebytočný kožný maz

GLOBAL Starostlivosť o tvár pri prejavoch akné

Phys-AC GLOBAL

GLOBAL Starostlivosť o tvár pri prejavoch akné

Upokojuje - Zmatňuje - Redukuje prebytočný kožný maz - Redukuje nedokonalosti

Zmatňujúci fluid SPF50+

PROTECT AC

Zmatňujúci fluid SPF50+

Chráni

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Ďalšie informácie

Ďalšie tipy pre pleť so sklonom k akné
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Ovos Rhealba® : jedinečný.

Ovos Rhealba®®, náš poklad vypestovaný v ekologickom poľnohospodárstve, je rastlinná aktívna látka s obnovujúcimi, upokojujúcimi a regeneračnými dermatologickými vlastnosťami, ktorá je obsiahnutá vo všetkých našich výrobkoch.

OVOS RHEALBA®

späť na začiatok