AD_BIOLOGY-AC_BLOND-WOMAN-CREAM-ON-THE-CHEEK-MODEL_LIFESTYLE_16-9

3 nevyhnutné tipy týkajúce sa akné

Naša pleť často odráža to, čo sa deje vo vnútri nášho tela. Keď sa objavia pupienky akné, naše telo nám tým hovorí, že v ňom „existuje nerovnováha, ktorú treba riešiť“.
Akné je veľmi časté ochorenie pokožky spôsobené zápalom mazových žliaz a prejavuje sa zápalom. Hlavnou príčinou vzniku akné sú hormonálne zmeny, ale aj strava, nekvalitný spánok, stres, fajčenie, slnečné žiarenie, starostlivosť o pleť atď. Skrátka všetko spolu súvisí!
Je toho toľko, že je ľahké sa v rôznych možnostiach príčin vzniku akné stratiť. Nie je ľahké zistiť ako to urobiť, aby sa pupienky akné nemnožili.
Aké sú tipy na boj s akné prirodzenou cestou? Prvý tip, o ktorý by sme sa s vami radi podelili, je skutočnosť, že prevencia je vždy lepšia ako liečba. Tu sú 3 konkrétne tipy, ako sa vyhnúť akné a komplexne a prirodzene sa starať o pleť.

Tip č. 1 pre akné na tvári:
Vhodná pravidelná starostlivosť

Je ťažké si predstaviť starostlivosť o pleť bez zohľadnenia potrieb a preferencií každého jednotlivca: neexistuje univerzálna starostlivosť, ale existuje niekoľko základných odporúčaní, ktoré platia pre každého!
Starostlivosť o pleť znamená predovšetkým správnu starostlivosť, výber a použitie vhodných prípravkov starostlivosti o pleť.
Najlepšie je podeliť sa o tipy, ako si pravidelnú starostlivosť prispôsobiť – ako pleť čistiť a aký druh starostlivosti o pleť používať? V akom poradí by ste mali používať rôzne prípravky proti akné? Ako to je s make-upom a odličovaním, keď máte akné? Kedy by ste mali vyhľadať pomoc odborníka?
Riaďte sa radami našich odborníkov a objavte 5 tipov pre premyslenú každodennú starostlivosť pri akné.

 

AD_LIFE-MOMENTS_TEENAGERS-FRIENDS_SQUARE_2021 472x472
AD_SOLAR-WOMAN-ON-THE-SAND_SQUARE_2022 472x472

Tip č. 2 pre akné: 
Chráňte sa pred slnkom

Kto ešte nezažil ten pocit šťastia, keď jeho pupienky akné na slnku takmer zázrakom zmizli? Predpokladá sa, že slnko pôsobí proti akné. 
Ale potom, na konci leta, sa pupienky náhle znovu objavia a ich stav môže byť ešte horší ako predtým. 
Môžeme to potvrdiť: slnko, bohužiaľ, na akné pôsobí nepriaznivo. Dokonca má aj ďalšie nežiaduce účinky, napríklad pri hojení pupienkov spôsobuje slnko vznik hnedých škvŕn. 
Ako sa teda pred slnečným žiarením chrániť a zároveň využívať jeho blahodárne účinky, keď máte akné? Prečo môže slnko akné nakoniec zhoršiť? 

Prečítajte si viac: Akné a slnko.

Tip č. 3 pre akné: 
Zmeňte svoju stravu

Počuli ste niekedy o zdraví založenom na strave? Prvý grécky lekár Hippokrates kedysi povedal: „Nech je vaše jedlo vaším prvým liekom.“ Hoci strava sa na vzniku akné priamo nepodieľa, môže mať veľmi silný vplyv na reguláciu hormónov, ktoré pupienky spôsobujú. 
To, čo si dávate na tanier, je tiež zásadným faktorom v boji proti akné. Čo konkrétne by ste si mali dať na tanier? Čo je zdravá strava? Existujú potraviny, ktorým by ste sa mali vyhýbať? Hovorí sa, že konzumácia čokolády alebo tučných jedál spôsobuje akné: je to pravda alebo nie? 
Je čas rozlíšiť pravdu od povier: naši odborníci vám povedia viac! 
Výživa a akné: všetko, čo potrebujete vedieť

AD_ACNE_EXPERT-DOSSIER_WEBSITE_ACNE_FOOD_SQUARE_2022 472x472

Keď som hľadala tipy, ako si prestať kaziť pleť, uvedomila som si, že by som mohla niečo urobiť so svojimi každodennými návykmi, napríklad so starostlivosťou o pleť. A tiež som zmenila spôsob stravovania. Po niekoľkých týždňoch zmeny mojich doterajších návykov akné takmer zmizlo! Týždeň pred menštruáciou sa mi pár pupienkov obvykle objaví, ale už teraz cítim, že sa mi zlepšila pleť i telo a vrátila sa mi dobrá nálada!

Jana, 24 rokov
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Liečba akné môže trvať rôzne dlho. Závisí to od konkrétneho pacienta, pretože ochorenie sa vyvíja pod vplyvom mnohých faktorov, ako sú celkový zdravotný stav kože, jej schopnosť hojenia, hormonálne zmeny alebo nerovnováha či faktory životného prostredia. Tipy na boj s akné? Celkové zlepšenie životného štýlu a čas nato, aby mohlo telo a pokožka reagovať, sú už samy o sebe priaznivými faktormi, ktoré prispievajú k urýchleniu hojenia a regenerácie. Akné nemusí byť fatálne a lekári sú tu pre vás, aby vám ho pomohli zvládnuť.

Dr. Marco Ambonati, dermatológ

BIOLOGY AC

BIOLOGY AC viditeľne odstraňuje nedokonalosti pleti (pupienky, prebytočný kožný maz, škvrny) a pôsobí priamo na kožný mikrobióm, aby obnovil jeho rovnováhu. 

Starostlivosť o pleť so sklonom k akné
BIOLOGY AC
späť na začiatok