AD_LIFE-MOMENTS_TEENAGERS-FRIENDS_LARGE_2021
Obsah

Pleť so sklonom k akné: pravidelná starostlivosť proti akné

September, október... K nášmu zdeseniu sa vracia akné. Poznáte tie situácie, kedy sa ráno prebudíte s novým pupienkom na tvári? Čo by ste s ním mali robiť? Niekedy je ťažké sa v tom zorientovať, pretože existuje mnoho protichodných informácií a rád. Pomôžeme vám získať lepší obraz o celej situácii!

V prvom rade treba mať na pamäti, že kľúčom k úspešnej liečbe je starostlivosť! Mnohé sklamania súvisia s nedostatočnou pravidelnosťou starostlivosti. Liečba akné nie je len o pupienkoch, ale aj o správnom dodržiavaní každodennej starostlivosti o pleť. 

Pripomeňme si niektoré základné informácie 

Jednoduchá a prírodná starostlivosť proti akné

Ak chcete proti akné účinne bojovať, musíte najskôr zaviesť niekoľko jednoduchých opatrení a dodržiavať ich. 

Čistite svoju pleť 

Ráno a večer by ste si mali pleť predovšetkým riadne očistiť. Zabudnite na hygienické prípravky ktoré pleť drhnú, a používajte čistiace prípravky, ktoré sú k aknóznej pleti šetrné. Príkladom sú micelárne vody alebo jemné čistiace gély.
Na čistenie vodou použite penivý gél bez mydla s jemným čistiacim základom a fyziologickým pH.
Ak dávate prednosť bezoplachovému hygienickému prípravku, micelárna voda je tou najlepšou voľbou! Jemne čistí pleť a zároveň odstraňuje prebytočný kožný maz. Na rozdiel od čistiaceho mlieka nezanecháva na pleti mastný film a neupcháva póry. 

Liečba akné a hydratácia pleti

Po vyčistení pleti:

  • Ráno naneste vhodný hydratačný denný krém, aby ste mali pokožku po celý deň príjemne upokojenú.
  • Ak večer podstupujete vysušujúcu liečbu, vždy svoju očistenú pleť hydratujte. Alebo použite dermokozmetickú starostlivosť predpísanú lekárom alebo odporúčanú lekárnikom.
    Ak máte suché pery, nezabúdajte používať regeneračný balzam na pery tak často, ako je potrebné.

5 tipov, ktoré treba mať na pamäti 

Ruky preč od pupienkov! 

Kto mal niekedy nutkanie vytlačiť si pupienok priamo uprostred tváre? STOP, už to nerobte. Možno sa pýtate, prečo si toto potešenie odopierať? Jednoducho preto, že pupienky sú skutočne živnou pôdou pre baktérie! Pri prasknutí pupienka sa baktérie uvoľňujú na koži a môžu infikovať ďalšie póry. Preto sa svojich pupienkov nedotýkajte a neváhajte sa poradiť s odborníkom, napríklad dermatológom, o najlepšej liečbe prispôsobenej vášmu typu pleti. 

Vyhnite sa častým maskám a peelingom

Aké príjemné je sa o seba starať a mať slastný pocit z očisty tela, ktorá mu navráti hebkosť detskej pokožky! Dávajte si pozor, aby ste to nepreháňali a nerobili to častejšie ako raz týždenne. Pleť so sklonom k akné je krehká a treba ju ošetrovať šetrne, aby nedochádzalo k jej pnutiu a podráždeniu. Tí z vás, ktorí užívajú lieky proti akné, môžu trpieť suchou pokožkou celého tela a potrebujú šetrnú starostlivosť. 

Ľahký mejkap

Uvedomte si, že pokožka zle znáša opakované upchávanie pórov. Vyvarujte sa preto upchávaniu pórov pleti hrubou vrstvou mejkapu! Make-up s prirodzeným vzhľadom je dnes v kurze, tak to využite! Malý tip navyše: nezabudnite si aspoň raz týždenne umyť štetce na make-up, aby sa na nich nehromadili baktérie.

Chráňte svoju pokožku pred slnkom

 Pleť so sklonom k akné je dôležité chrániť vhodným opaľovacím krémom s ochranným faktorom SPF 50+. Hoci sa zdá, že sa pleť počas expozície na slnku zlepšuje, akonáhle sa prestane opaľovať, škvrny a vyrážky sa vrátia! Tomuto javu sa hovorí bumerangový efekt. Vystavenie pleti slnku môže podporiť hyperpigmentáciu v oblastiach lézií. 

Poraďte sa s odborníkom 

A okrem všetkých našich rád a tipov je to jednoduché: ak máte obavy ohľadom akné, neváhajte sa poradiť s odborníkom, napríklad dermatológom, aby ste sa uistili, a predovšetkým našli najlepšiu liečbu pre váš typ pleti. 

Správna starostlivosť o pokožku

Nový
Zmatňujúca starostlivosť proti nedokonalostiam pleti

BIOLOGY AC GLOBAL Zmatňujúca starostlivosť proti nedokonalostiam pleti

Hydratuje - Zmatňuje - Uvoľňuje póry

Nový
Čistiaci penivý gél

BIOLOGY AC Čistiaci penivý gél

Čistí - Redukuje prebytočný kožný maz - Uvoľňuje póry

Zmatňujúci fluid SPF50+

PROTECT AC Zmatňujúci fluid SPF50+

Chráni

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zistite viac

Ďalšie tipy pre pleť so sklonom k akné
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Ovos Rhealba® jedinečný.

Ovos Rhealba®, náš poklad vypestovaný v ekologickom poľnohospodárstve, je rastlinná aktívna látka s obnovujúcimi, upokojujúcimi a regeneračnými dermatologickými vlastnosťami, ktorá sa nachádza vo všetkých našich výrobkoch.

OVOS RHEALBA®

späť na začiatok