AD_SCARS_STOMACH-BELLY-WOMAN_LARGE_2021
Obsah

Redukcia jaziev: záleží na type jazvy!

Jazvy treba vnímať ako veľkú rodinu: všetky majú niečo spoločné, ale žiadne nie sú úplne rovnaké! Pokiaľ ide o ich redukciu, musíte zvoliť tú najvhodnejšiu techniku, aby ste dosiahli dobré výsledky.

Neprepadajte panike, prinášame vám minisprievodcu, ktorý vám predstaví správne návyky pre redukciu štyroch hlavných typov jaziev: strií, jaziev po cisárskom reze, facelifte a operácii štítnej žľazy.

Redukcia strií 

Objavujú sa ako prejav rôznych udalostí v priebehu nášho života: rastu, tehotenstva, priberania na váhe; môžu sa vyskytnúť pri rôznych príležitostiach, ale vždy súvisia so stratou elasticity pokožky, ktorá sa pri naťahovaní v hĺbke natrhne a vytvorí tieto znamienka, ktoré pripomínajú jazvy.
Strie nemožno úplne odstrániť, ale je možné ich redukovať.
Technika: masáž! Dve až tri minúty hnetenia a rolovania pokožky denne na cieľovom mieste s použitím špecifického ošetrujúceho prípravku umožní pokožke získať väčšiu pružnosť a zlepšiť vzhľad jazvy. Povedzte to ostatným ;)

Redukcia jazvy po cisárskom reze

Váš lekár vám to určite už povedal: do konca prvého mesiaca žiadne kúpanie, musíte sa iba sprchovať! Umývanie je však ideálnou dobou na staranie sa o jazvu: využite príležitosť a očistite ju vodou s mydlom s neutrálnym pH. Na uľahčenie hojenia a obmedzenie vzniku jaziev môže byť užitočné použitie reparačného krému s obsahom kyseliny hyalurónovej. Akonáhle bude jazva dobre uzavretá, nezabudnite ju dobre masírovať a zvoľte techniku hnetenia a rolovania – to je kľúčové!

Je totiž dôležité, aby ste sa o jazvu starali aj po riadnom uzavretí rany a masírovali ju špecifickým ošetrujúcim prípravkom, ktorý zlepšuje jej vzhľad. Ideálny produkt? Nejaký s gélovo-olejovou textúrou, ktorý je vhodný predovšetkým na masáže.

Bolestivé jazvy? Zavolajte svojmu lekárovi, vždy je dobré sa uistiť, že je všetko v poriadku!
 

Zjemnenie jazvy po facelifte

Facelift znamená vypnutie pokožky, lenže tým pokožka prejde premenou, ktorá môže zanechať stopy. Aby bola jazva čo najčistejšia a čo najmenej nápadná, je potrebné:

  1. Čistiť pleť: použite jemný čistiaci penivý gél a potom ho opláchnite čistou vodou, pričom nezabudnite osušiť miesto, kde bol lifting vykonaný.
  2. Urýchliť hojenie: použite regeneračný krém, ktorý podporí hojenie a maximalizuje pravdepodobnosť, že sa vyhnete jazvám.
  3. Voľte radšej „vzhľad bez mejkapu“: pred návratom k mejkapu počkajte, kým vám neodstránia stehy. Pokožka potrebuje dýchať!
  4. Zlepšiť vzhľad: každý deň môžete používať krém proti pigmentovým škvrnám, ktorý vašu pleť upokojí a hydratuje. Rovnako ako u ostatných jaziev venujte čas masáži!
     

Zníženie viditeľnosti jazvy po operácii štítnej žľazy

Je dôležité najprv si vypočuť svojho lekára. Dávajte pozor, pretože vám povie, aké je dôležité sa o ranu starať, aby sa dobre hojila, ale aj aby jazvu bolo tiež čo najmenej vidieť.

Tu sú tri základné body, ktoré treba rešpektovať pri hojení bez jaziev:

  1. Rez musí byť čistý a suchý. Lekár vám poskytne pokyny na čistenie rany: starostlivo ich dodržiavajte. 
  2. Obväz používaný na prekrytie rany by sa mal pravidelne meniť. Úspešné uzdravenie na tom závisí! 
  3. Používajte špecifický ošetrujúci prípravok, ktorý sa o jazvu stará, a tým urýchľuje proces obnovy pokožky a zlepšuje jej vzhľad.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Ďalšie informácie

Ďalšie rady pre krehkú pokožku
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Ovos Rhealba® : jedinečný.

Ovos Rhealba®, náš poklad pestovaný v ekologickom poľnohospodárstve, je rastlinná aktívna látka s obnovujúcimi, upokojujúcimi a regeneračnými dermatologickými vlastnosťami, ktorá je obsiahnutá vo všetkých našich produktoch.

OVOS RHEALBA®

späť na začiatok