AD_TATTOOS_WOMAN-HIP-FLOWERS_LARGE
Obsah

Ako sa starať o tetovanie?

Pokiaľ chcete, aby si tetovanie zachovalo svoju pôvodnú farbu a tvar, je dôležité sa oň starať.

V spolupráci so stránkou tattoome.com vám vysvetlíme, ako udržiavať tetovanie, a to už od okamihu, kedy odídete od tetovača, aby bolo dokonalé aj v nasledujúcich rokoch.

Ako pomôcť tetovaniu sa zahojiť

Tip #1: Ako dlho trvá, kým sa tetovanie zahojí?

Tetovač vám povie, že konečný vzhľad tetovania závisí od doby hojenia. 

Táto doba trvá od posledného vpichu ihly do šiestich týždňov. Na rozdiel od dočasného tetovania nie je trvalé tetovanie zďaleka triviálnou záležitosťou a vyžaduje maximálnu starostlivosť.

Po dokončení práce vám tetovač na tetované miesto nanesie hojivý krém a potom vám ho obviaže: obväz by ste mali mať nasadený po dobu 24 hodín, aby ste ochránili drobné ranky spôsobené tetovaním. 

Pred siahaním na tetovanie si nezabudnite umyť ruky.

Tip #2: Zvlhčujte tetovanie vhodným prípravkom

Tetovanie umyte jemným mydlom s neutrálnym alebo fyziologickým pH, aby ste odstránili zvyšky atramentu a krvi. Prvé umytie tetovanie môže byť desivé. Nebojte sa, na jemné a bezbolestné umývanie pokožky používajte teplú vodu a uistite sa, že voda neprúdi príliš silno. Nakoniec tetovanie jemne osušte čistým uterákom. Potom aplikujte obnovujúci krém podľa rady svojho tetovača. 

Použitie celofánu by malo byť jednorazové! 

EPITHELIALE A.H.

Obnovujúci upokojujúci krém

Naneste tenkú vrstvu prípravku EPITHELIALE A.H. ULTRA Obnovujúceho upokojujúceho krému, ktorý pomáha obnoviť a upokojiť narušenú pokožku. Potom ho nechajte dýchať, aby sa tetovanie prirodzene zahojilo.

EPITHELIALE A.H.

Tip #3: Odolajte pokušeniu si tetovanie škrabať

Pri hojení tetovania sa môžu tvoriť malé chrasty, pokožka sa môže lúpať a tetovanie môže svrbieť. Zostáva iba jediné: ODOLAŤ! Možno si poviete, že sa to ľahko povie, ale pokiaľ sa tomu podvolíte, riskujete, že poškodíte dizajn tetovania aj farby. Preto je dôležité používať obnovujúci upokojujúci krém.

Tip #4: Chráňte svoje tetovanie pred slnkom 

Kto rád relaxuje na slnku, aby sa v pondelok ráno vrátil do práce s krásnou opálenou pleťou? Uisťujeme vás, že VŠETCI! Až na to, že nie ste ako ostatní, pretože máte úplne nové tetovanie! Aspoň mesiac by ste sa mali vyhýbať UV žiareniu, moru, bazénu a pobytu v saune alebo pare. No tak, buďte statoční, sme na vašej strane!

Ak hrozí riziko vystavenia sa UV žiareniu, nezabudnite aplikovať prípravky na hojenie pokožky a tiež ochranu pred UV žiarením, ktoré sú vhodné aj pre tetovanú pokožku. 

Máme však dobré správy. Či už patríte do tímu „športovcov“, alebo „Netflix & chill“, v oboch prípadoch by ste mali obmedziť cvičenia, pri ktorých sa vaša pokožka potí, pretože pokožka potrebuje čas a odpočinok na uzdravenie. 

Ako sa každý deň starať o tetovanie?

Bolo by chybou si myslieť, že keď sa tetovanie zahojí, nepotrebuje už žiadnu starostlivosť! Existujú dve základné pravidlá, ktoré je treba dodržiavať po celý život: 

  • Pravidelne hydratujte pokožku vhodnou masťou alebo krémom
     
  • Chráňte svoje tetovanie opaľovacím krém s ochranným faktorom SPF 50+ pri každom pobyte na slnku. 

Teraz máte k dispozícii všetky naše najlepšie tipy, ako vytvoriť z tetovania skutočné umelecké dielo. 

Tu je ešte naše obľúbené príslovie: „Raz tetovaní, navždy tetovaní.“ 

PROTECT

X-trem Transparentná tyčinka

Táto transparentná tyčinka s veľmi vysokým ochranným faktorom SPF 50+ chráni všetky lokálne citlivé miesta (vrátane jaziev a tetovania) vystavené slnku pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia. 

PROTECT X-TREM Transparentná tyčinka SPF 50+
PROTECT
AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 477x477

Ovos Rhealba® : jedinečný.

Ovos Rhealba®®, náš poklad vypestovaný v ekologickom poľnohospodárstve, je rastlinná aktívna látka s obnovujúcimi, upokojujúcimi a regeneračnými dermatologickými vlastnosťami, ktorá je obsiahnutá vo všetkých našich výrobkoch. 

OVOS RHEALBA®

späť na začiatok