AD_SCARS_STRETCH-MARKS_PREGNANT-WOMAN_LARGE_2021
Obsah

Tipy na redukciu strií

Strie sú pre svoj vzhľad a spôsob, akým sa objavia, keď to najmenej čakáte, pre mnohých ľudí akýmsi strašiakom. Sú však úplne neškodné. Prvým riešením, ako s nimi žiť, je lepšie ich pochopiť.

Čo sú zač a kedy sa objavujú?

Ide o dlhé pruhy, ktoré majú spočiatku purpurovo červenú farbu a potom sa sfarbia do bielej alebo perleťovej, takmer rovnakej farby ako pokožka.
 Strie sú svedkami fyzických zmien nášho života. Úzko súvisia s hormonálnou aktivitou, ale nielen s ňou. Môžu byť dôsledkom prílišného natiahnutia pokožky, napríklad pri rýchlom priberaní na váhe alebo chudnutí, čo zodpovedá hlavným životným etapám: puberte a tehotenstvu.

Čo strie spôsobuje?

Určité hormonálne zmeny, najmä v puberte alebo tehotenstve, spôsobujú zmenu pružnosti pokožky. Keď sa pokožka stane menej pružnou a natiahne sa, môže sa v spodnej vrstve (dermis) roztrhnúť a potom vzniknú tieto stopy, ktoré sú podobné natiahnutým jazvám.
 

Kde sa strie objavujú?

Strie sa vyskytujú najmä na bruchu, prsiach, ramenách, zadku a bokoch. Je to zrejmé, ak sa zamyslíte nad príčinou: ide o oblasti, kde sa pokožka ľahko roztiahne pri priberaní alebo ubúdaní na váhe, raste alebo počas tehotenstva.
 

Kto má strie? 

Strie sú súčasťou života väčšiny žien, 80 % žien má tieto malé jazvičky na určitých častiach tela. Jedným z dôvodov je to, že práve ony v sebe nosia deti! Počas prvého tehotenstva sa u 50 až 70 % žien strie objavia, často na konci tehotenstva.
Znamená to, že muži nikdy nemajú strie? Nie, sú im tiež vystavení, ale menej. Napríklad v puberte pozoruje výskyt strií 25 % dievčat a iba 10 % chlapcov.
 

Ako striám predchádzať? 

Nerobme si veľké nádeje: vzniku strií sa dá len ťažko zabrániť. Napriek tomu sa im môžete vyhnúť zdravým životným štýlom a predvídať obdobie, kedy sa vám strie pravdepodobne objavia. Keď ste napríklad tehotná, vyberte si ošetrujúci produkt a používajte ho denne. Pri aplikácii myslite na stimuláciu pružnosti pokožky.
Je dôležité si uvedomiť, že strie sú tiež stopou nášho života a že by sme sa nemali snažiť ich príchod predvídať alebo sa im za každú cenu vyhnúť...
 

Ako strie odstrániť? 

Úplne úprimne, strie samy od seba nezmiznú. To je potrebné povedať na rovinu. Pokiaľ vám pripadajú nevzhľadné, je možné ich zmenšiť. Rovnako ako všetky jazvy dobre reagujú na masáže, ktoré zlepšujú pružnosť pokožky.

EPITHELIALE A.H.

Masážny gél-olej

Tento masážny gél-olej je možné aplikovať dvakrát denne. Pomáha redukovať viditeľnosť jaziev* a strií.
*po obnove epidermis.

EPITHELIALE A.H Masážny gél-olej
EPITHELIALE A.H.
AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Ovos Rhealba® : jedinečný.

Ovos Rhealba®®, náš poklad vypestovaný v ekologickom poľnohospodárstve, je rastlinná aktívna látka s obnovujúcimi, upokojujúcimi a regeneračnými dermatologickými vlastnosťami, ktorá je obsiahnutá vo všetkých našich výrobkoch.
OVOS RHEALBA®

späť na začiatok