Akné u dospelých: ako sa s ním lepšie vyrovnať?

AD_ACNE_WOMAN-LOOKING-IN-MIRROR_LARGE_2021
Obsah

Akné u dospelých: ako sa s ním lepšie vyrovnať?

Problémy s pleťou, ktoré sú považované za problém dospievajúcich, sa však môžu objaviť aj po dvadsiatke. S týmto neskorým nástupom, či už ste sa s ním stretli skôr, alebo nie, môže byť ťažké sa vyrovnať vo veku, keď sa to neočakáva.
Po dvadsiatke sa zdá, že neistoty dospievania (a hormóny) sú konečne minulosťou. Potom sa vydáte do sveta práce a stanete sa sebavedomou ženou, ktorá sa cíti dobre. Jedného dňa sa však na vašej pleti objaví problém, ktorý vás pri bližšom pohľade do zrkadla zarazí: akné. Aknózna pleť žien na lícach, brade, čeľusti a krku sa vyznačuje zmesou čiernych bodiek, červených škvŕn a mikrocýst. Okrem toho majú tieto nedokonalosti tendenciu poznamenávať pleť viac, pretože pleť má s vekom menšiu schopnosť regenerácie.
 
Biele pupienky, ktorým sa hovorí pustuly, môžu na pleti zanechať nevzhľadné škvrny a jazvy, pokiaľ si ich neprestanete vytláčať. Stopy po akné môžu u niektorých ľudí vyvolávať väčší či menší pocit úzkosti a nepohodlia. Nie ste v tom sama: postihuje to takmer každú štvrtú ženu.

Akné: hovorte o ňom s ľuďmi, ktorým dôverujete

Prvý bod: Ponorte sa do toho a skúste nájsť vhodné riešenia.
Môžete sa obrátiť na lekárnika alebo lekára, ktorý má odborné znalosti, ale aj na rodinu alebo priateľov, z ktorých niektorí vás budú môcť upokojiť, pretože si touto ťažkou skúškou už prešli.
Mali by ste vedieť, že na zmiernenie dočasného výskytu akné môže stačiť správna hygiena a ošetrujúce prípravky, ale ak problém pretrváva, neváhajte sa objednať priamo k dermatológovi, ktorý vám predpíše vhodnú liečbu.

Žiadne vynechávanie rannej a večernej rutiny

Neobviňujte svoju pleť! Aby sa ukázala v plnej kráse, treba ju rozmaznávať. Ak sa objavia prvé známky akné, venujte im zvýšenú pozornosť a nevynechávajte čistiacu rutinu, inak si všetko môžete ešte zhoršiť.
Každý deň si preto pleť čistite jemným odličovacím prípravkom špeciálne vyvinutým pre pleť so sklonom k akné, ktorý je menej dráždivý ako mydlo, aby ste sa zbavili nečistôt, ktoré upchávajú póry a bránia pleti dýchať. Na záver na pleť aplikujte ošetrujúce prípravky špeciálne navrhnuté pre ženy so sklonom k akné. Voľte tie, ktoré sú nekomedogénne, pomáhajú redukovať stopy po akné a sú vhodné aj ako podklad pod mejkap.

Pleť so sklonom k akné, ľahký mejkap

A prečo nepoužívať drobných pomocníkov, ako je mejkap, ktorý zakryje vaše drobné nedokonalosti? Buďte však opatrná, kozmetiku si vyberajte starostlivo a rozhodne by mala byť nekomedogénna (neupchávajúca póry). Pokiaľ máte pleť so sklonom k akné, je lepšie používať nemastný, zmatňujúci tónovaný hydratačný krém, napríklad BB krém, než mejkap v kombinácii s púdrom, ktorý ešte viac upcháva póry. Neváhajte sa pozrieť na lekárenské značky, ktoré ponúkajú špecifické produkty.
 Večer nezabudnite pleť starostlivo odlíčiť a vyčistiť! Starajte sa aj o svoje kozmetické pomôcky: štetce, hubky atď. – raz týždenne ich vyčistite, aby ste ich zbavili mnohých baktérií. Vaša pleť sa vám odvďačí tým, že zmiznú drobné škvrny a vyrážky, ktoré vám chvíľu ničili život.

Správne produkty pre starostlivosť o pleť

Fluid proti nedokonalostiam pleti a jazvám po akné

Phys-AC PERFECT

Fluid proti nedokonalostiam pleti a jazvám po akné

Vyhladzuje - Redukuje nedokonalosti - Zabraňuje vzniku jaziev

Čistiaca micelárna voda

Phys-AC

Čistiaca micelárna voda

Odstraňuje mejkap - Čistí - Sťahuje póry - Odstraňuje make-up

Čistiaci penivý gél

Phys-AC

Čistiaci penivý gél

Čistí - Redukuje prebytočný kožný maz

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Ďalšie informácie 

Ďalšie tipy pre pleť so sklonom k akné
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Ovos Rhealba® : jedinečný.

Ovos Rhealba®®, náš poklad vypestovaný v ekologickom poľnohospodárstve, je rastlinná aktívna látka s obnovujúcimi, upokojujúcimi a regeneračnými dermatologickými vlastnosťami, ktorá je obsiahnutá vo všetkých našich výrobkoch.

OVOS RHEALBA®

späť na začiatok