Liečba akné: ako upokojiť podráždenú pleť?

AD_HYDRATING_WOMAN-FACE-HANDS_LARGE_2021
Obsah

Liečba akné: ako upokojiť podráždenú pleť?

Ak akné pretrváva a prejavuje sa v stredne ťažkej až ťažkej forme, je nutné podstúpiť liečbu predpísanú lekárom. Postupujte podľa tohto návodu, aby ste obmedzili nepriaznivý vplyv na svoju pokožku.
Veľké zlo v podobe ťažkej formy akné vyžaduje medikamentóznu liečbu! Niekedy má však táto liečba aj nepríjemné dôsledky. V prípade liečby predpísanej na stredne ťažké až ťažké akné nie je nikdy ďaleko k odvrátenej strane liečby – k podráždeniu pokožky.
Lekárske ošetrenie je uznávané pre svoj účinok na mazové žľazy – znižuje ich veľkosť a aktivitu, a tým aj množstvo mazu, ktorý nadmerne vylučujú. Lieky ale majú aj svoje nevýhody: bývajú silné a často zanechávajú pokožku oslabenú, podráždenú, suchšiu a začervenanú. Preto sa predpisujú v závažných prípadoch. 
 

Prispôsobená kozmetická rutina

Ak chcete teda pokračovať v liečbe za čo najlepších podmienok, osvojte si správne návyky už od začiatku! Začnite jemným odličovacím prípravkom: micelárnou vodou alebo penivým gélom vhodným pre pleť so sklonom k akné, ktorý odstráni nečistoty z pleti bez toho, aby ju poškodil. Niektoré produkty vedia odstrániť mejkap a čistia tvár bez toho, aby pleť vysušovali. Ak dávate prednosť oplachovým prípravkom, môžete zvoliť čistiaci prípravok na tvár. Vždy sa uistite, že je veľmi jemný, napríklad penivý gél prispôsobený tomuto typu krehkej pleti, aby ste odstránili nečistoty, ktoré upchávajú póry.
Rutina, ktorá vám zaberie len pár minút každé ráno a večer, ale prinesie vám vytúžené výsledky! Keď sa pokožka zbaví nečistôt, bude môcť opäť dýchať a následné ošetrenie bude mať väčší účinok.

Obnova rovnováhy pleti

Toto je druhý zásadný krok v rutinnej starostlivosti: použite kompenzačný prípravok na obnovenie rovnováhy oslabenej pleti.
Nekomedogénny hydratačný krém upokojuje pokožku, hydratuje ju a kompenzuje negatívne účinky vysušujúcich prípravkov. Výsledok: pokožka bude opäť príjemná a pružná. Vyberte si krémy s bohatou, ale nemastnou textúrou, ktoré zanechávajú jemnú ochrannú vrstvičku bez mastného alebo lepkavého povrchu. Naozajstný komfort! Tieto textúry sú špeciálne vyvinuté tak, aby uľahčovali aplikáciu mejkspu.

Povedzte nie príliš agresívnym peelingom

Aby sa z odlupovania pokožky nestala nočná mora, zabudnite počas ošetrenia na príliš agresívne peelingy.
Na druhej strane sú vítané hydratačné a čistiace masky, ktoré sa nanášajú v hrubej vrstve a nechávajú sa pôsobiť niekoľko minút, aby podporili obnovu pokožky. 
 Všeobecne platí, že pri užívaní liekov proti akné trpí suchou pokožkou celé telo a treba ju rozmaznávať. Balzam na pery, telový krém... Neváhajte pokožku výdatne hydratovať, aby získala pružnosť a komfort. Suchosť spôsobená liečbou sa nevyhýba ani pokožke hlavy. V takom prípade sa odporúča používať jemný šampón.

Správne produkty pre starostlivosť o pleť

HYDRA Kompenzačný krém na tvár

Phys-AC HYDRA

HYDRA Kompenzačný krém na tvár

Upokojuje - Hydratuje - Kompenzuje následky vysušujúcej liečby

Čistiaci penivý gél

Phys-AC

Čistiaci penivý gél

Čistí - Redukuje prebytočný kožný maz

Čistiaca micelárna voda

Phys-AC

Čistiaca micelárna voda

Odstraňuje mejkap - Čistí - Sťahuje póry - Odstraňuje make-up

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Ďalšie informácie

Ďalšie tipy pre pleť so sklonom k akné
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Ovos Rhealba® : jedinečný.

Ovos Rhealba®®, náš poklad vypestovaný v ekologickom poľnohospodárstve, je rastlinná aktívna látka s obnovujúcimi, upokojujúcimi a regeneračnými dermatologickými vlastnosťami, ktorá je obsiahnutá vo všetkých našich výrobkoch.

OVOS RHEALBA®

späť na začiatok