AD_SCARS_STRETCH-MARKS-PREGNANCY_LARGE_2021
Obsah

Tehotenstvo: zmiernenie svrbenia pokožky

Prečo tehotné ženy svrbí brucho?

Vaša pokožka sa rozťahuje, najmä v oblasti brucha, aby sa uvoľnilo miesto pre bábätko. Preto je dôležité sa o ňu starať, aby ste čo najviac zamedzili vzniku strií. Ak sa svrbenie zhoršuje, je najlepšie poradiť sa s lekárom, aby sa predišlo ďalším príčinám, ktoré môžu vyžadovať lekársku pomoc. Tu je niekoľko tipov, ako zmierniť svrbenie a starať sa o pokožku pred pôrodom (a dokonca aj po ňom).

Počas prvého tehotenstva som trávila veľa času škrabaním svojho brucha: Mala som drobné svrbenia, neboli nijako otravné, ale boli pravidelné. Pôrodná asistentka ma upokojila, že je to bežné. Rozhodla som sa teda, že si osvojím malú večernú masáž brucha. Bolo to ako veľmi jemne masírovať bábätko cez brucho... a tak som nakoniec striám unikla.

Anna, 25 rokov.
AD_SCARS_STRETCH-MARKS_PREGNANT-WOMAN_LARGE_2021

Upokojenie svrbenia
počas tehotenstva

Vaše telo sa rýchlo mení, a to pokožku naťahuje, čo môže viesť k nepríjemnému svrbeniu. Na zmiernenie svrbenia zvoľte voľné oblečenie, pokiaľ možno z bavlny, aby ste obmedzili trenie a cítili sa pohodlne. Skúste sa sprchovať v studenej vode a používať hydratačný krém alebo masážny gélový olej bohatý na glycerín, ktorý pokožku vyživí a zjemní. Skúste sa uvoľniť: tehotenstvo môže byť niekedy stresujúcim obdobím, čo môže svrbenie ešte zhoršiť. 

Hydratujte pokožku, aby ste sa vyhli striám

Rýchle napínanie pokožky narúša štruktúru pokožky a porušuje kolagénové vlákna, čo spôsobuje strie a svrbenie. Strie svrbia, pretože pokožka v danej oblasti praská a stenčuje sa. Sú ľahko rozpoznateľné, majú ružovú alebo purpurovú farbu a spočiatku bývajú mierne zdurené, neskôr zbelejú.

Aby ste im predišli, používajte čistiaci olej, ktorý pokožku vyživí už počas sprchovania, a každý deň na ňu naneste hydratačný krém, aby bola pružnejšia. 

Nakoniec, pokiaľ máte čas, masírujte svoje telo (zamerajte sa na brucho, hrudník a spodnú časť tela) špeciálnym krémom, a to jemnými krúživými pohybmi, ktoré podporujú vstrebávanie. Masáž je tiež dobrým pomocníkom, pretože aktivuje lokálnu mikrocirkuláciu. 

EPITHELIALE A.H.

Masážny gél-olej

Tento masážny gél-olej sa môže aplikovať dvakrát denne a pomáha znižovať viditeľnosť strií. 

EPITHELIALE A.H Masážny gél-olej
EPITHELIALE A.H.
AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o iných príčinách svrbenia a naše súvisiace tipy 
 

späť na začiatok