AD_EXOMEGA_EMOLLIENT_CREAM_BOY AND MOTHER BED3_LIFESTYLE_200ML_2022

5 našich tipov proti svrbeniu

V prípade, že vaše dieťa svrbí pokožka, máme pre vás 5 zábavných tipov, ako ho rozptýliť a uvoľniť. Tieto tipy uvoľňujú napätie a sú doplnkom k zvládnutiu ako sa pravidelne starať o svoju pokožku. Každodenné používanie krému prispôsobeného pokožke so sklonom k atopickému ekzému sa stáva spoločnou rodinnou chvíľou.

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_GRENOUILLE_2022 512x512

RADY PRE RELAXÁCIU
 

Sadni si ako žaba Vieš, ako dokážu žaby nehybne stáť na okraji rybníka? Požiadajte dieťa, aby si sadlo do drepu s nohami naplocho, a nehýbalo sa. „Chrbát drž rovno, ruky polož na zem a zavri oči. Napočítam do piatich, potom spoločne povieme „žabiak“ a zopakujeme to toľkokrát, koľkokrát bude potrebné. 

PREČO? Táto poloha umožňuje dieťaťu sústrediť sa na pozíciu žaby a zabudnúť na svrbenie. Opakovaním cvičenia sa uvoľňuje napätie.

RADY PRE ZVLÁDANIE EMÓCIÍ
 

Zatras hrncom pokoja! Vyrobte si spoločne „hrniec pokoja“: v malej nádobe (alebo fľaši) zmiešajte horúcu vodu, tekuté lepidlo, malé predmety (gombíky, semienka atď.) a niekoľko kvapiek farbiva. Dobre uzavrite a potraste. Keď dieťa začne pociťovať svrbenie, navrhnite mu, aby vzalo nádobu oboma rukami, silno ňou zatriaslo a zároveň povedalo „Kšá! Svrbenie, nechaj ma na pokoji!“ Toto cvičenie sa opakuje toľkokrát, koľkokrát to dieťa potrebuje.

PREČO? Trasením hrncom dieťa vypúšťa paru a pozorným sledovaním drobných predmetov, ktoré pomaly klesajú na dno nádoby, sa upokojí a prestaňte myslieť na svrbiacu pokožku.

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_POT-DU-CALME_2022 512x512
AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_TAPIS-VOLANT_2022 512x512

TIPY NA ZLEPŠENIE KONCENTRÁCIE
 

Na lietajúcom koberci! Ľahnite si na chrbát a nechajte dieťa pohodlne ležať na vás, bruškom nadol. Vysvetlite mu, nech sa pomaly nadýchne, kým vy vydychujete. Potom pomaly a čo najdlhšie vydychujte. Dieťa cíti, ako sa jeho brucho zväčšuje a zmenšuje súčasne ako vaším. Cvičenie môžete doplniť krátkym rozprávaním. Napríklad: Predstav si, že náš dych spôsobí, že koberec vzlietne a vynesie nás vysoko do oblakov...

PREČO? Dieťa sa sústredí na brušné dýchanie a postupne sa uvoľní. 
Toto cvičenie je ideálne na obnovenie vnútorného pokoja v krízovej situácii alebo tesne pred spaním. Zároveň na chvíľu zabudne na ten pretrvávajúci pocit svrbenia. A my sa vydávame na cestu do ríše snov!

RADA PRE ZÁBAVNÚ APLIKÁCIU PRÍPRAVKOV
 

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_JACQUES-A-DIT_2022 512x512
AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_MÉTÉO-DU-CORPS_2022 512x512

RADA PRE ZÁBAVNÚ APLIKÁCIU PRÍPRAVKOV
 

Aké je dnes počasie na tvojom tele? Keď pokožka začne svrbieť, povedzte dieťaťu, aby priložilo prst na svrbiace miesta a opísalo svrbenie slovami o počasí: „Búrka na mojom chrbte / veľa mrakov na mojich lakťoch / búrka na mojej hrudi atď.“ V každej fáze napodobňujte pohyb pri nanášaní krému na dané miesta na svojom tele a vyzvite dieťa, aby s krémom urobilo to isté na svojom tele. Keď použije krém, búrka sa utíši a vyjde slnko!
 

PREČO? Je to hravý spôsob, ako upokojiť najviac svrbiace miesta a naučiť dieťa základné pohyby pri každodennom nanášaní krému.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zistite viac

Ďalšie rady pre ľudí s pokožkou náchylnou na ekzémy
 

Mami, čo je to atopia?

späť na začiatok